Mata Hari
Režisierius ir choreografas - Jurijus Smoriginas
Muzika - Andrea Iglesio, Samuelis Barberis
Scenografijos idėjos autorius - Jurijus Smoriginas
Kostiumų dailininkė - Gintarė Salemonaitė
Kostiumų meistrė - Romualda Važnevičienė
Šviesos dailininkas - Saulius Dziminskas
Garso režisierius - Jurijus Melnikovas
“Aš visada norėjau kurti ir kuriu spektaklius apie istorines asmenybes. Gyvenimas yra spalvingas ir tenka perprasti visas jo paslaptis. Mata Hari ir yra paslaptis.“
Jurijus Smoriginas
Mata Hari – šokėja ir visų nuodėmių savininkė. Šnipė.
Taip pat yra nuomonių, kad rytietiškų šokių atlikėja tik apsimetė esanti šnipe ir dirbo dviems valstybėms. Nors jos kaltė šnipinėjus ar išdavus taip niekad ir nebuvo iki galo įrodyta. Dabar jau žinoma, kad prieš sušaudoma Mata Hari parašė tris laiškus. Vienas iš jų buvo skirtas dukrai. Tikrasis Matos Hari vardas buvo Margarita Gertrūda Celle.
Savo laiške dukrai Mata Hari tvirtino, esą ji nėra nieko blogo padariusi Prancūzijai ir Vokietijai. Taip pat laiške tvirtinta, jog dukrą tetos globai ji palikusi ne todėl, kad būtų nemylėjusi jos, o tik dėl to, kad supratusi, jog dukrai bus saugiau gyventi su tėvu. Bet istorija mena, kad jis buvo girtuoklis ir mušeika.
Mata Hari visą gyvenimą siekė meilės. Kaip visos moterys… Tad visi vyrai, kurie meilės akimirkose mirdavo jos glėbyje, negalėjo prilygti jos aistrai - vienintelei meilei Vadimui. Ir dukrai.
Spektaklyje dalyvauja:
Mata Hari - Gintarė Čepukonytė, Giedrė Stankevičiūtė, Ineta Stasiulytė
Bušardo - Donatas Mankevičius
Vadimas - Ugnius Mickevičius
Kitų vaidmenų atlikėjai - Evelina Kauklienė, Misha Levin, Petras Lenkutis ir „Vilniaus baleto“ šokio trupė.