Naujasis Baltijos šokis'16: Marie Chouinard trupė | Kanada
Marie Chouinard trupė | Kanada
bODY_rEMIX/gOLDBERG_vARIATIONS
Gegužės 19, ketvirtadienis
18.30 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Didžioji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Trukmė: 110 min. – su pertrauka
Choreografė ir režisierė: Marie Chouinard
Šokėjai: Sébastien Cossette-Masse, Paige Culley, Valeria Galluccio, Leon Kupferschmid, Lucy M. May, Scott McCabe, Mariusz Ostrowski, Sacha Ouellette-Deguire, Carol Prieur, Megan Walbaum
Originali muzika: Louis Dufort „Variations on the Variations“, Johann Sebastian Bach – „Goldbergo variacijos“ (5, 6 ir 8 variacijos), vokalinės ištraukos iš Glenno Gouldo albumo „A state of Wonder: The Complete Goldberg Variations (1955 & 1981)“ gavus „Estate of Glenn Gould“ ir „Sony BMG Music“ leidimą
Šviesos, scenografija ir rekvizitai: Marie Chouinard
Kostiumai ir šukuosenos: Liz Vandal
Grimas: Jacques Lee Pelletier
Gastrolių komanda:
Meno direktorė: Emmanuelle Bourassa-Beaudoin
Turo vadybininkė: Priscillia Roger
Technikos direktorius ir garso inžinierius: Joël Lavoie
Šviesų vadybininkas: Benoît Dubord
Režisieriaus padėjėjas: Jérémie Boucher
Premjera: 2005 m.
Spektaklio premjera įvyko 2005 m. tarptautiniame Venecijos bienalės Šiuolaikinio šokio festivalyje Italijoje. Pasaulinėje premjeroje šoko: Kirsten Andersen, Mark Eden-Towle, Julio Cesar Hong, Andrea Keevil, Chi Long, Carla Maruca, Lucie Mongrain, Carol Prieur, David Rancourt, James Viveiros.
Nuotrauka: Sylvie-Ann Paré
Spektaklyje „bODY_rEMIX/gOLDBERG_vARIATIONS“ dešimt trupės šokėjų atlieka variacijas laisvės pratimų tema. Jie dažnai atsiranda ant taškų: ant vieno, dviejų ar net keturių vienu metu. Judesių spektroskopijoje matome šokėjus naudojant skirtingus įrankius: ramsčius, virves, protezus, skersinius ir saugos diržus, kurie kartais išlaisvina judesius, kartais supančioja, o kartais tiesiog sukuria naujus.
Šių priedų naudojimas išauga į neįprastas kūno formas ir gestų dinamiką bei atveria erdves kruopštiems ir žaismingiems tyrinėjimams, kuriuose solo, dueto, trio ir grupinis darbas, šokėjų pastangos, malonumas ir išradingumas atliepia žmogaus padėtį. Estetė už normalumo ribų M. Chouinard savo idėjas pristato per kitų neapibrėžtumą ir grožio žvėriškumą, kurie per J. S. Bacho „Goldbergo variacijų“ interpretacijas atsinaujina vienas dėl kito. Subtilūs ir ekstravagantiški, prabangūs ir laukiniai pasirodymo judesiai skverbiasi į neįveikiamą kūno, gyvos būtybės, paslaptį.
Nuotrauka: Sylvie-Ann Paré
Choreografė iš Monrealio Marie Chouinard 1978 m. pristatė pirmą šokio darbą „Cristallisation“ ir taip įtvirtino savo labai originalios ir autentiškos komunikacijos reikalaujančios kūrėjos reputaciją. Po pirmo kūrinio buvo dar 30 solo pasirodymų tarptautinėse scenose, tarp jų – „Marie Chien Noir“ (1982 m.), S.T.A.B. („Space, Time and Beyond“, 1986 m.) ir „Fauno popietė“ (1987 m.), kurie per pastaruosius 30 metų nubrėžė šiuolaikinio šokio gaires.
1990 m. solistė ir choreografė įkūrė savo trupę „Compagnie Marie Chouinard“. Nuo tada trupė rengia pasirodymus visame pasaulyje. Daugelis trupės kūrinių repertuare išlieka ilgą laiką. Pavyzdžiui, spektaklis „The Rite Of Spring“ rodomas jau daugiau kaip 20 metų. M. Chouinard kūrinių galima rasti kitų baleto trupių ir teatrų repertuaruose: „The 24 Preludes by Chopin“ šoka Kanados nacionalinis baleto teatras, „Prelude to the Afternoon of a Faun“ – San Paulo „Companhia de Dança“, „bODY_rEMIX/les_vARIATIONS_gOLDBERG“, „Act 1“ – Monte Karlo ir Geteborgo baleto trupės.
2009 m., po 20 metų pertraukos scenoje, M. Chouinard grįžo su solo pasirodymu „gloires du matin :)-(:“. Nuo 2012 m. ji šoka solo „In Museum“ – tai trijų valandų spektaklis-instaliacija. Ji taip pat yra ir dekoracijų bei šviesų dizainerė, fotografė ir filmų kūrėja. Marie opusuose yra ir multimedijos kūrinių, filmų, ir Serge'o Fiori muzikinis klipas „Jamais“. 2008 m. buvo išspausdintas jos eilėraščių rinkinys „Chantier des extases“. 2011 m. jos fotoinstaliacija „Paradisi Gloria“ buvo eksponuota Monrealio meno muziejuje. 2012 m. paroda „Drawings“ – Donaldo Browne'o galerijoje Monrealyje ir Toronto tarptautinėje meno mugėje, vėliau, 2014 m., ir Prahoje, „Festival Tanec Praha“. 2015 m. M. Chouinard sukūrė ir pirmą aplikaciją „iPad“ ir „iPhone“ išmaniesiems įrenginiams – „Cantique“. Ją nemokamai galima atsisiųsti iš „App Store“.
2010 m. išleista spalvotų nuotraukų pilna knyga apie M. Chouinard trupę, atskleidžianti du jos gyvavimo dešimtmečius. 2011 m. M. Chouinard sukūrė ir „Les Prix de la Danse de Montréal“ – vertingą tarptautinį šokio apdovanojimą.
Nuotrauka: Sylvie-Ann Paré
2007 m. M. Chouinard apdovanota Kanados ordinu. Be to, ji yra gavusi ir daugybę kitų prestižinių apdovanojimų: „Bessie Award“ (Niujorkas, 2000 m.), „The Grand Prix du Conseil des arts de Montréal“ (Monrealis, 2006 m.), „The title of Chevalier of the Ordre des Arts et des Lettres“ (Prancūzija, 2009 m.), „The Denise Pelletier Award“ (Kvebekas, 2010 m.), „The Conseil des arts et des lettres du Québec Award“ už geriausią spektaklio „Le Nombre D’or (Live)“ choreografiją (2012 m.), „The Samuel de Champlain Award“ (Prancūzija, 2014 m.), „The Ordre national des arts et des lettres du Québec“ (2015 m.) ir „The Ordre national du Québec“ (2015 m.).