5g vilties. Šokio spektaklis
Šokio spektaklis

Spektaklis vyks:

2013 m. spalio 10 d. 19.00
Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio 6, Vilnius)
Idėja, choreografija: Rūta Butkus,
Atlikėjos: Rūta Butkus, Konrad Jan Szymanski
Pianistas: Joris Sodeika
Muzika: S. Rachmaninovas, D. Šostokovičius , V. Agapkin
Tekstas: D. Charmsas „Pasaulis“
Kostiumo dailininkė: ElvitaBrazdylytė
Instaliacija: Sigita Šimkūnaitė
Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis
... ir užgimė Viltis, kad Mūsų kelias šviesesnis būtų...
Šokio teatro spektaklis „5g vilties“ sukurtas dviem šokėjoms ir pianistui. Spektaklis kalba apie absurdišką, iracionalią, ironišką vilties troškimo situaciją, kuri nepasiduoda logikai. Tai iškreipta Būtis, kurioje įvyksta įdomus susikirtimas, bet tuo pačiu ir neatitikimas, kad štai ta Trejybė, ta Viltis praktiškai yra tavo dalis, o ji – lyg atsiskyrusi, jaučiasi bene iš niekur, atgrasi ir net šlykšti pati sau. Tai susisiję su žmogaus vidiniais skilimais, sąmyšiu, žmonių santykiais, atsiduriančiais absurdiškoj situacijoj.

Įspėjimas! Spektaklyje bus naudojamas šienas.

Dance theater performance '5g of Hope'/Sokio teatro spektaklis '5g Vilties'
Rūta Butkus jauna choreografė, aktorė ir šokėja 2007m. baigusi Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją. Ypatingą profesinę darbo patirtį įgavo dirbdama su choreografais A.Naginevičiūte, V.Jankausku, A.Šeiko ir L.Magnezy, su pripažintu Europoje Lietuvos teatro režisieriumi O.Koršunovu, Norvegijos režisieriumi P.O.Sørensen ir Lenkijos režisieriumi M.Trelinski.
Rūta kartu su Lietuvos , Olandijos, Bulgarijos ir Lenkijos menininkais dalyvavo programoje „Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautiniame- edukaciniame šiuolaikinio šokio ir muzikos projekte „MaProject“ (chor. A.Šeiko, L. Magnezy, K. Szymanski). 2011m. sukūrė šiuolaikinę haiku opera “Sniegas“( komp. J.Sakalauskas) ypatingą dėmesį kreipdama į minimalistinį stilių ir įspūdingą žaidimą tarp neįprastos sintaksės ir judesio estetikos. 2012m. dalyvavo projekte „Crossing Lithuania, A Dance Discovery“ ir sukūrė Korzo teatre /Olandija/šokio teatro spektaklį „Lost eyes“. 2012m. sukurė šokio teatro spektaklį „5g Vilties“.
Būdama penkerių metų Rūta pradėjo šokti lietuvių liaudies šokius, vėliau tęsė šiuolaikinio šokio mokymąsi, tobulino savo įgūdžius aktoriniame ir Suzuki technikoje- visa tai inspiravo sukurti savo šokio teatro estetiką. Ji įkvėpimo semiasi iš įvairių meno rūšių, per absurdą ir ironiją ieško egzistencinės tiesos gamtos ir žmogaus gyvenime.

Bilietus platina tiketa.lt ir renginio organizatoriai prieš renginį Menų spaustuvėje

Bilieto kaina 30 L