Taip ir neįvykęs interviu su Kalbančiom Galvom

Taip ir nepriėjau prie jų. Taip ir nepateikiau keleto klausimų.

Aš: Susvetimėjimas, twitertubeandfacebook aparatas, dirbtinė komunikacija, vartotojiškumas, absurdo teorijos ir t.t. Rodos, visos šios temos jau gerokai nuvalkiotos ir išsemtos. Tačiau Jūs ėmėte ir tarsi sudėliojote visus taškus ant i. Bravo, be komentarų, ačiū!

Galvos: (kalba)

Aš: Pakalbėkime apie techninę spektaklio pusę. Naudojote kompiuterius, mikrofonus, vaizdo projekcijas, sudėtingus garso įrašus. Ar turite kokį susitarimą dėl to, ką darytumėte techninio gedimo atveju? Čia neįmanoma nepastebėti ir paralelės su realiuoju gyvenimu – tokia priklausomybė nuo technikos jau seniai tapusi mūsų kasdienybės dalimi. Įdomu, ar žmonės susimąsto, ką jie darytų techninio gedimo atveju…

Galvos: (kalba)

: Ant scenos vienu metu sukūrėte dvi ar net daugiau dimensijų. Kaip manote, kiek šiandien galėtų būti realybių, kuriose žmogus egzistuoja (pats gal šito net nenutuokdamas)?

Galvos: (kalba)

: O šiuolaikinis teatras? Ką galite pasakyti apie postmodernaus teatro santykius su žiūrovu? Spektaklis turi keletą interaktyvių momentų. Kiek apskritai dėmesio skiriate „ketvirtosios sienos“ griovimui?

Galvos: (kalba)

: Kalbama, kad dabar žmogui, norinčiam išgyventi, būtina mokėti padaryti pirmąjį įspūdį. Regis, ir performatyvusis menas orientuojasi į šou elementus. Kiek šitai svarbu Jums?

Galvos: (kalba)

: Ar sutinkate su paradoksu, jog gamta šyla, o žmonės šąla?

Galvos: (kalba)

: Beje, kaip jaučiatės šio – ypač afrikietiško – festivalio kontekste? Jei dar nesusipažinote, siūlyčiau Jums atkreipti dėmesį į Kingsley Odiakos choreografinius bei dramaturginius sprendimus. Regis, kalbate apie panašius dalykus. Regis, ir Afrikoje kai kurie žmonės „šąla“.

Galvos: (kalba)

: Vienoje spektaklio scenoje Jūs šokate ir kalbatės apie „gyvenimą su savimi“. Tiksliau, moteris klausia vyro, kaip šis (iš)gyvenantis su savimi. O vyras atsako, kad jam patinka būti su savimi – jis patinkantis sau. Mano nuomone, ši vieta ypač paveiki ir kalbanti apie asmenybės individualumą, rodos, nebeturintį ribų. Ar Jums neatrodo, kad būtent šis „patogus“ jausmas su savimi galėtų būti vis intensyvėjančio svetimėjimo priežastis?

Galvos: (kalba)

: Iš pirmo žvilgsnio, Skypo scenos negailestingai pašiepia šilčiausius žmogaus jausmus. Kartais net sunku darosi išbūti akistatoje su tuo, kas vyksta scenoje, nes vis dėlto tenka atpažinti daug savęs. Tenka pripažinti, kad šie komiški, pasimetę ir deformuoti Skypo personažai, besiilgintys vienas kito, ir esu aš. Bet juk žmonės šiandien šitaip bendrauja. Paprovokuosiu. Gal neverta vis gręžtis atgal ir romantizuoti – tegul ir nuoširdesnių – bet jau merdėjančių santykio formų?

Galvos: (kalba)

: „Kalbančios galvos“ pelnė tarptautinį pripažinimą. Sakyčiau, tai – darnaus, multidisciplininio, postmodernaus kūrinio pavyzdys. Kokių planų turite kitiems spektakliams?

Galvos: (kalba)

: Ačiū už (taip ir neįvykusį) pokalbį.

Daugiau aktualijų