Teatro sąjunga kviečia į „Lietuvos scenos“ sutiktuves

Pasirodžius antrajam atsinaujinusios „Lietuvos scenos“ numeriui, spalio 17 d., ketvirtadienį, 18 val., Lietuvos teatro sąjungoje rengiamos naujojo numerio sutiktuvės ir žurnalo pristatymas. Renginyje dalyvaus „Lietuvos scenos“ redakcinė kolegija, straipsnių autoriai ir herojai.

Naujausia „Lietuvos scena“ skirta teatro ir mokyklos temai. Kokia ji – lietuvių teatro mokykla? Ar ji apskritai egzistuoja? Kokie yra ir kokie galėtų būti teatro ir mokyklos santykiai? Ar mokykla turėtų tik aptarnauti dabarties teatrą, o gal ją įmanoma paversti kūrybinių eksperimentų erdve? Pagaliau kokie teatro pedagogikos modeliai praktikuojami šiandien pasaulyje? Į šiuos klausimus žurnale bando atsakyti skirtingų scenos menų – dramos ir lėlių teatro, šokio, naujojo cirko – pedagogai, praktikai ir teoretikai.

Apskritojo stalo diskusijoje apie Lietuvos teatro mokyklą teatrologė Elona Bajorinienė kalbina režisierius ir pedagogus Oskarą Koršunovą, Aidą Giniotį ir Valentiną Masalskį. O „projektą ateities teatro mokyklai“ siūlo režisierė ir pedagogė Olga Lapina. Šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė analizuoja Lietuvos šiuolaikinio šokio kryptis ir mokyklą, o teatrologė Sigita Ivaškaitė kalbina šiuolaikinio šokio kūrėjus Birutę Banevičiūtę ir Vytį Jankauską. Šokio istorikas ir kritikas Helmutas Šabasevičius tyrinėja „Čiurlionio teatrą“. Teatrologai Aušra Kaminskaitė ir Vilmantas Juškėnas analizuoja tradicijos ir mokyklos aspektą šiuolaikiniame cirke ir lėlių teatre. Taip pat publikuojamas rumunų kilmės režisierės, lėlių teatro tyrinėtojos ir pedagogės Margaretos Niculescu straipsnis „Kokia mokykla – kokiam teatrui?“.

„Lietuvos sceną“ galima įsigyti Teatro sąjungoje (Teatro g. 8, Vilnius), knygyne „Akademinė knyga“ (Universiteto g. 4, Vilnius) ir didžiuosiuose šalies dramos teatruose.

Lietuvos teatro sąjungos inf.

Skaityti daugiau