Kovo 18–21 d. Vilniuje lankysis choreografas Mårten Spångberg

Kovo 18–21 dienomis Rupert svečiuosis choreografas Mårten Spångberg, vesiantis trijų dienų kūrybines dirbtuves ir pokalbį apie choreografijos praktiką, didėjantį identiteto monetizavimą ir peformatyvumą meninėje kūryboje, o taip pat į objektą orientuotą ontologiją, Accelerationism, politiką ir estetiką, galimybę, potencialumą ir t.t.

Mårten Spångberg yra švedų choreografas, gyvenantis ir dirbantis Stokholme. Jo interesai apima choreografiją išplėstame lauke, kurią jis tiria per eksperimentines, daugiaformates praktikas. 1994 m. debiutavęs scenoje, nuo 1999 m. Spångberg dirba kaip choreografas, yra sukūręs tarptautiniu mastu pripažintų solo ir grupinių performansų. Po Tarptautinio festivalio vėliava jis bendradarbiavo su architektu Tor Lindstrand. Nuo 1996 iki 2005 m. Spångberg organizavo ir kuravo festivalius Švedijoje bei užsienyje. Įkūręs organizaciją INPEX 2006 m. menininkas įgavo patirties padagogikos teorijoje ir praktikoje. Nuo 2008 m. Spångberg vadovauja choreografijos magistro programai Stokholmo šokio universitete. Neseniai menininkas išleido jo choreografinę strategiją komentuojančią knygą Spanbergianism, kurią pats apibūdina kaip „174 puslapius reaktyvios isterijos“. Š. m. Sausio 11 d. MOMA PS1 Niujorke įvyko Mårten Spångberg La Substance premjera.

Vieša paskaita vyks Menų spaustuvės Kišeninėje salėje (Šiltadaržio g. 6) kovo 18 d. 18 val.

Kūrybinės dirbtuvės vyks kovo 19–21 dienomis 17:30–21 val. Menų spaustuvėje. Dirbtuvės yra atviros visiems, norintiems dalyvauti, tačiau rekomenduojama dalyvauti visas 3 dienas. Į kūryvbines dirbtuves kviečiame registruotis e.paštu monika@rupert.lt.

Renginų seriją remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Daugiau informacijos: Rupert.

Skaityti daugiau