Julijono Urbono paroda „Stovint, krentant, levituojant“

Iki gegužės 10 d. galerijoje „Vartai“ (Vilniaus g. 39, Vilnius) galima susipažinti su menininko Julijono Urbono kūryba, kurioje apjungiamos technologijos žinios, skirtingos medijos bei meno sritys, pritaikomi arba fiktyviai eksplotuojami inžinerinių mokslų dėsniai, priemonės bei atradimai.

Interaktyvius kūrinius solo parodoje pristatantis lietuvis menininkas Julijonas Urbonas po parodą rengia individualias ekskursijas, siūlo išbandyti kai kuriuos eksponatus, o bedrame savo veiklų kontekste pasižymi tarpdisciplininiu pobūdžiu. Urbono projektai remiasi jo atliekamais moksliniais tyrimais, kuriuose nagrinėjamos jutiminės gravitacinės patirtys, aptinkamos atrakcionuose, aukšto manevringumo lėktuvuose, akrobatikoje. Šių kūrinių suvokimui būtinas publikos interaktyvumas, nes jie nėra vizualūs objektai, o veikia kaip priemonės gravitacinės estetikos patyrimui. Urbono paroda, pavadinta „Stovint, krentant, levituojant“ primena pramogų parką, kuriame patiriami trys esminiai mūsų sąveikos su gravitacija ryšių tipai – stovėjimas, kritimas, levitacija.

Inovatyviame performanse žiūrovai sėdės ant specialiai suprojektuotų paralelinio roboto judėjimo platformų, kurių judesiai bus sukomponuoti pagal šokio kompoziciją ir garso takelį taip, kad choreografija, muzika ir kūniškos stebėtojų patirtys apsijungs į viena kitą papildančią estetinę visumą.

Tarptautiniame šokio ir naujųjų medijų meno fone, šio projekto idėja unikali tuo, kad technologija bus panaudojama nedekoratyviam, scenografiniam ar specifinį choreografijos žodyną generuojančiam tikslui, o aktyvios sąsajos su žiūrovu kūrimui. Čia performanso stebėtojas bus įtrauktas visu kūnu. Šokio plastika bus galima mėgautis ne tik akimis, o garso struktūromis — ne tik ausimis, bet ir kitomis juslėmis: lyta, vestibiuliarika ir pan. visai panašiai, ką galima patirti atrakcionuose, tik sukomponuotai labiau estetiniam pasimėgavimui.

Daugiau informacijos: Galerija „Vartai“
Information in english: Julijonas Urbonas. „Standing, falling, levitating“

Daugiau aktualijų