Vita išėjo

Viskas taip paprastai vyko: Vita viską pati suriktavojo, sudėliojo į vietas, ramiai su visais atsisveikino, visiems pasakė kas kur po jos išėjimo turi būti, kas ką turi daryti, kiekvienam pati atidavė tai, kas jam priklausė ar buvo skirta. Visa tai darė giedriai, ramiai, skaidriu protu, šypsodamasi – iki pat išėjimo. O tada išėjo.

Ką ji darė, ką veikė – matėme visi, nors ji nesiekė kažkokio ypatingo žinomumo, premijų ar garbės vardų – tiesiog dirbo savo kasdienį darbą. Dirbo kruopščiai, nuoširdžiai, su giliu išmanymu, ramia išmintimi, bet ir su aistra, įsitraukimu, cinkeliu. Labai daug kieno likimus stumtelėjo ta ar kita kryptimi, tarsi prigimtine mokytojo ranka ne vienam padėjo toje ar kitoje profesinėje ar gyvenimo situacijoje.
Pabaigoje prisipažino, kad labai nedaug ko gyvenime šiek tiek gailisi, vienas tų nedaugelio dalykų – kad neatidavė paskutiniųjų keleto darbingų metų vien tik šokiui. Tiesą pasakius, gaila, kad ji to nepadarė, nes labai daug kas galėjo dar būti jos nuveikta, nors ir taip gili ir graži vaga išvaryta. Bet tai buvo ir jos stiprybė – išmanė ne vieną sritį, buvo vertinama profesionalė ir šokyje, ir bibliotekininkystėje/komunikacijoje, ir gretimose srityse. Svarbiausia – buvo vertinama, kaip garbingas, padorus, sąžiningas, patikimas žmogus, asmenybė. Tuo pat metu galėjo daug ką, visur skubėjo, visur spėjo ar beveik spėjo. Gebėjo būti ironiška ir kandi – kas tokį jos žodį patyrė, tas atsiminė ilgai, bet tai būdavo pagrįsta geranoriška ironija ar taikliu vertinimu.

Neskaičiavo savo laiko, netausojo jėgų ir nervų. Gal todėl taip greit viskas ir nutiko.

Mylėjo supantį pasaulį – gal todėl traukėsi taip ramiai, beveik nesukeldama aplinkiniams ir artimiesiems skausmo ar vargo, šypsojosi ir juokavo iki pat pabaigos. Ir tokiu būdu perskaitė ją supantiesiems dar vieną, paskutinę savo paskaitą – kaip išeiti.

Mums trūks Taves, Vita. Bet linkime, kad ten, debesyse, Tavo šokis būtų lengvas ir grakštus.

Lietuvos šokio informacijos centro vardu –
Audronis, Ingrida, Auksė ir Justina dėkoja už jūsų finansinę ir žmogiškąją paramą, kuri, labai tikimės, palengvino Vitos paskutinį gyvenimo mėnesį ir išėjimą.

Atsisveikinimas su Vita – birželio 13 d., penktadienį, nuo 13 iki 16 val., Laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“, Ažuolyno g. 10, Vilnius.

Skaityti daugiau