Šiuolaikinio šokio spektaklis „ID:D&G“ grįžta namo

Dviejų lakūnų skrydis Niujorkas – Kaunas ir nelaiminga jo pabaiga lietuviams tapo legenda dar tais pačiais 1933 metais. Simonas Darius ir Stasys Girėnas žuvo tuometinėje Vokietijoje, Soldino miške, o jų
laidotuvėse Kaune dalyvavo virš 50 000 žmonių. Pasakojant jų istoriją dažnai skamba žodžiai „tautinė dvasia“, „herojiškumas“, „didvyriai“, „žygdarbis“, tačiau kartais, kad galėtum suvokti po šia legenda slypinčią jėgą, žodžių nebepakanka.

[image=629712 link=no_link]

Spektaklis gimė iš noro atrasti sąlyčio taškus tarp XX amžiaus pradžios Lietuvos herojų ir šiuolaikinio, XXI amžiaus pradžios žmogaus. Kūrėjus domina požiūris į žmogaus tapatybę, todėl jie siekia dar kartą permąstyti Lietuvos istorijos įvykius, padariusius didelę įtaką jau kelioms lietuvių kartoms. Kas buvo Darius ir Girėnas? Kas jie galėjo būti? Su skrydžiu per Atlantą susiję faktai scenoje jungiami į šiuolaikininio žmogaus pasakojimą, išryškinantį, kas gali būti vertinga šiandien. Šokio scenoje svarbiausiu įrankiu tampa šiandien gyvenančio žmogaus kūnas, judėjimo impulsą jam suteikia vakar palikti ženklai.
[image=560674 link=no_link]

Rugsėjo 28 d. 19.00. Kauno kamerinis teatras.
Idėja – Mantas Stabačinskas
Choreografija ir atlikimas: Marius Pinigis, Mantas Stabačinskas
Režisūra – Vilma Pitrinaitė
Dramaturgija – Monika Jašinskaitė
Muzika: Davidas Kovacsovicsas, Tina Turner
Šviesų dailininkas – Povilas Laurinaitis
Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba
Dėkojame – VŠĮ „Artopia“
Premjera: 2014 gegužė / May 2014
Trukmė – 40 min.

[image=294204 link=no_link]

Bilietus galima įsigyti nuo rugsėjo 11 d. Kauno kamerinio teatro kasoje ir 1 val. prieš renginį.

Skaityti daugiau