Kauno šokio teatro „Aura“ premjera: siurrealistinis spektaklis „Balta balto“

Siurrealistinis šiuolaikinio šokio spektaklis „Balta balto“, kurio choreografija įkvėpta kubizmo ir suprematizmo idėjų.

Kubizmo idėjos XXI amžiuje? Kodėl šiandien?

Choreografo (Hygin Delimat (Lenkija/Austrija) įkvėpimo šaltinis – žmonės, „apsėsti“ vienos idėjos, sukėlę ir išgyvenę revoliucijas mene asmeniškai. Kubistus, futuristus, ekspresionistus ar modernistus jungia vienas pagrindinis dalykas – jų asmeninė revoliucija.

XXI amžiaus žmogus į supančią realybę nesivargindamas žvelgia iš vieno taško. Tuo tarpu kubizmo atstovai žiūrėjo į gyvenimą iš skirtingų kampų tuo pačiu metu. „Balta balto“ kviečia pažvelgti į šokį iš vizualinių menų perspektyvos, tuo pat metu į vizualinius menus per šokį. Tai tarsi vertimas, tarsi informacijos perkėlimas iš vieno šaltinio į kitą.

XXI amžiuje nebevyksta revoliucijos. Visa, ką mes darome, tėra blankus kokteilis. Šiandienos realybėje nebejaučiame radikalių permainų vėjo. Taigi, mažų mažiausiai, ką galime padaryti, – tai per šokį „parsisiųsti“ perversmo dvasią iš praeities.
Hyginas Delimatas

Hyginas Delimatas – šokėjas, choreografas ir performanso atlikėjas, gimęs Lenkijoje, šiuo metu gyvenantis Austrijoje. Linze, Antono Bruchnerio universitete, jis baigė šiuolaikinio šokio ir šokio pedagogikos studijas. 2013 m. H. Delimatui buvo skirta „danceWEB“ stipendija. Nuo 2011 m. Hyginas
Delimatas dirba ir kaip choreografas. Jo kūryba įkvėpta urbanistinių formų išraiškos (breiko, hiphopo, grafiti meno, elektroninės muzikos) bei įvairios kūno ir sąmonės praktikos (jogos, Feldenkrais metodo). Delimato darbo strategija paremta detaliais judesio tyrimais ir originalių meno praktikų įgyvendinimu.

Choreografija – Hygin Delimat
Muzikos kompozitorius – Ramūnas Jaras
Šviesos – Mantas Bartusevičius
Kostiumai – Eglė Sakalaitė
Šokėjai: Alejandro Flora Mora, Anna Karen Gonzalez Huesca, Francesco Dalmasso, Gabrielle Emily Aidulis, Kyrie Oda, Siri Elmqvist.

Bilietus platina TIKETA.
Bilietus taip pat galima įsigyti Kauno šokio teatre „Aura“, bei 1val. prieš spektaklį renginio vietoje.
Bilietų kainos 5–10 EUR (35Lt)
Studentams, senjorams, neįgaliesiams pateikus pažymėjimą – 30% nuolaida. (25Lt)
Šokio profesionalams ir VDU studentams pateikus pažymėjimą – 45%. (20LT)

„Balta balto“ Kaune sausio 24d., 18 val. VDU Didžiojoje salėje (Daukanto g. 28, Kaunas)
„Balta balto“ Vilniuje: Sausio 28d. 19val. „Šokio teatras“ (T. Kosciuškos g.11)
„Balta balto“ Klaipėdoje: sausio 30 d. 19val. „Kultūros fabrikas“ (Bangų 5A)

Daugiau informacijos: aura.lt

Skaityti daugiau