Kauno šokio teatras „Aura“ – garbės svečias Italijoje

Šokio teatras „Aura“ išvyko į Italiją, kur pasirodys kaip kviestinis „EgriBiancoDanza“ šokio kompanijos sezono „IPUNTIDANZA 2014/2015“ svečias. „EgriBiancoDanza“ trupei vadovauja viena ryškiausių Italijos choreografių Susanna Egri.

Moncalieri mieste Kauno šokio teatras „Aura“ pristatys naujausią šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“. Spektaklis paremtas technologiniu išradimu „Motus“ – belaidžiu prietaisu, verčiančiu šokėjo judesius į muziką. Erdvė aplink šokėją tampa bekontakčiu paviršiumi, drobe, leidžiančia šokėjui judesiais tapyti garsu. Technologija registruoja atlikėjo judesio duomenis, o gestų atpažinimo algoritmai jiems suteikia muzikinę reikšmę. Technologija „Motus“ sukurta TZM kūrybinėje laboratorijoje.

Tai jau antroji „Auros“ „viešnagė į Įtaliją. Prieš du metus choreografės Birutės Letukaitės spektaklis „Medėjos“ buvo parodytas festivalyje „Oriente Occidente“. Pasirodymas vyko Trento mieste, kur jau ne sykį italų publika plojo lietuvių scenos grandui Eimuntui Nekrošiui.

„Džiaugiamės kas kartą, kai atsiveria galimybės atstovauti Lietuvos šiuolaikiniam šokiui svečiose šalyse. Tai įvertinimas ne tik teatrui, bet ir šaliai, kuomet tarptautinių festivalių vadovai kviečia trupę savo iniciatyva,“– sakė B. Letukaitė.

2014 m. balandžio 22 d. spektaklio „Padaryk iš manęs jungiklį“ eskizas buvo parodytas festivalyje „Jauna muzika“. Spektaklio premjera įvyko vos prieš keletą savaičių, vasario 27 d., Menų spaustuvėje, Vilniuje.

Kada: Kovo 13 d., 19 val.
Kur: Moncalieri, Turinas, Italija

Idėja, muzika, garso dizainas – Antanas Jasenka
Choreografija – Birutė Letukaitė
Kostiumai: Olesė Kekienė, Birutė Letukaitė
Šokėjai: Paulius Prievelis, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Ema Nedobežkina, Francesco Dalmasso, Anna Karen Gonzalez Huesca, Israel Ismael Infante Salazar, Siri Elmqvist, Kirie Oda
Tekstai: ištraukos iš Leonido Donskio knygos „Verità Parallele“ („Paralelinės tikrovės“) ir George‘o Orwello knygos „Gyvulių ūkis“

Lauros Vansevičienės nuotraukos.

Skaityti daugiau