„Contemporary?“ – Lietuvos šokio ambasadoriai

Jaunų choreografų Agnės Ramanauskaitės, Pauliaus Tamolės ir Manto Stabačinsko sukurtas ironiškas ir žaismingas spektaklis apie šiuolaikinio meno užkulisius – „Contemporary?“ – sėkmingai tęsia Lietuvos kultūros sklaidos užsienyje maratoną. Pastarąsias porą savaičių, lagaminų nebeišsikraunantys menininkai, atidarė vieną svarbiausių Lenkijos šokio festivalių, sulaukė didžiulio dėmesio Azerbaidžane, o dabar yra pakeliui į Kijevą, kur atstovaus Lietuvai šiuolaikinio šokio festivalyje „Zelionka Fest“.

Balandžio 9 d. Balstogėje, Lenkijoje, aktyvieji Lietuvos šiuolaikinio šokio „ambasadoriai“ atidarė vieną svarbiausių šiaurės rytų Lenkijos šiuolaikinio šokio festivalių „Kalejdoskop 2015“. Pasak festivalio organizatorių, „Contemporary?“ atsako į visus žiūrovams dažniausiai kylančius klausimus, žiūrint šiuolaikinį šokį, tad festivalį atidaryti būtent šiuo spektakliu buvo sėkmingiausias pasirinkimas, palengvinęs dalią ir kitiems festivalio dalyviams bei tinkamai nuteikęs žiūrovus.

Vos kelioms dienoms užsukusi į Lietuvą, trupė išvyko į Azerbaidžano sostinę, kur balandžio 14 d. organizuojant šiuolaikinio meno organizacijai „YARAT“, spektaklis buvo pristatytas azerų publikai. Viešnagės Baku metu, buvo parodytas ne tik spektaklis, lietuvių šokėjai vedė kūrybines dirbtuves vietiniams menininkams, lankėsi Lietuvos ambasadoje bei užmezgė dialogą dėl tolimesnio dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo.

Pasak „YARAT“ atstovų, tai buvo „geriausias jų tarptautinis projektas per pastaruosius trejus metus“. „Menų spaustuvės“ tarptautinių projektų koordinatorė Gintarė Masteikaitė pabrėžė, kad Azerbaidžane šiuolaikinis šokis vis dar retai sutinkamas, tad tai visiškai nauja patirtis publikai. Dėl to po spektaklio, kuriame aptariama šiuolaikinio šokio kūrimo virtuvė ir menininkų kasdienybė, lietuvių iniciatyva buvo suorganizuotas spektaklio autorių susitikimas su žiūrovais. Šis renginys pranoko visus lūkesčius – anot G. Masteikaitės, „tai buvo vienas sėkmingiausių susitikimų su publika, visi norėjo išsakyti savo nuomonę, padėkoti, paklausti“. Lietuvos ambasadorius asmeniškai dėkojo kūrybinei komandai už kultūrinių santykių stiprinimą. Visos kelionės metu, menininkai jautė ir didelį vietinės žiniasklaidos susidomėjimą.

Šiandien „Contemporary?“ jau pakeliui į Ukrainą, kur balandžio 17 d. atstovaus Lietuvai 5-ajame tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalyje „Zelionka Fest“ Kijeve. Ukrainiečių ir kitų užsienio svečių publikai bus parodytas spektaklis, o Lietuvių šokėjai paprašyti būti ir festivalio konkursinės programos žiūri sudėtyje.

Vilniečiams ir miesto svečiams galimybė pamatyti Auksinių scenos kryžių apdovanojimuose Scenos menų reiškiniu įvardintą kūrinį – labai šiuolaikinio šokio (ne)labai spektaklį „Contemporary?“ – balandžio 22 d., 19 val. Menų spaustuvėje.

Daugiau aktualijų