Tarptautinę šokio dieną – nuolaidos į spektaklius ir prizai šokio filmų konkurso nugalėtojams

Lietuvos šokio informacijos centras sveikina šokio bendruomenę Tarptautinės šokio dienos proga ir pristato šokio filmų konkurso nugalėtojus bei išskirtinių asmenybių paskaitas festivalio „Naujasis Baltijos šokis’ 15“ edukacinėje programoje. Taip pat skelbia balandžio 29–30 d. galiosiančią akciją – 30 proc. nuolaidą dviem bilietams į gegužės 6 d. prasidedančio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ spektaklius.

„Visi žmonės šoka, tik daugelis to nežino“

Tarptautinė šokio diena Tarptautinio teatro instituto Šokio komiteto siūlymu 1982 m. pradėta švęsti prancūzų šokėjo ir baletmeisterio, baleto reformatoriaus Jeano Georges’o Noverre’o (1727–1810 m.) gimimo dieną. Ji tapo puikia proga kartą per metus visam pasauliui priminti apie harmoningą menų sritį, kurioje puikiai dera dažniausiai priešingais laikomi dalykai – mintis ir kūnas. Tą dieną daugelio pasaulio šalių šokio žmonės ir organizacijos pabrėžia ir puoselėja šokio profesionalų ir mėgėjų bendruomeniškumą.

Tarptautinis teatro institutas šiandien paskelbė oficialų ispanų flamenko šokėjo ir choreografo Israelio Galváno sveikinimą (http://www.international-dance-day.org/en/message.html) Tarptautinės šokio dienos proga, kuriame žymusis šokėjas primena, koks svarbus ir nepaprastas yra šokis, ir drąsiai teigia, kad tie, kurie nešoka, yra ne tik nelaimingi, jie – mirę.

„Kai buvau mažas, nemėgau šokti. Į mano gyvenimą šokis atėjo natūraliai ir lengvai, beveik instinktyviai. Laikui bėgant suvokiau, kad šokis gydo, jis man padėjo išsivaduoti iš intraverto gniaužtų ir tapti atviresniu kitiems. Matau, kaip žmonės juda eidami gatve, kviesdami taksi, jie tai daro savaip. Jie visi šoka! Jie to nežino, bet jie visi šoka! Mes visi šokame! Tie, kurie nešoka, yra nelaimingi, jie mirę, jie nejaučia ir nepatiria! Norėčiau šiuos žodžius Tarptautinės šokio dienos proga dedikuoti kiekvienam, kuris šią akimirką šoka. Bet leiskite man pajuokauti ir palinkėti: šokėjai, muzikai, prodiuseriai, kritikai, planuotojai, pasidarykime vakarėlį, šokime visi, kaip tai darė Béjart’as, šokime stilingai, šokime Ravelio Boléro, šokime jį kartu“, – linkėjo I. Galvánas.

Bilietų akcija ir konkurso nugalėtojai

Šokio ritmu jau netrukus gyvens ir Lietuvos sostinė. Kitą savaitę prasidedantis „Naujasis Baltijos šokis“ pažers ne vieną staigmeną. Viena pirmųjų – akcija į festivalio spektaklius: tik šiandien ir rytoj, balandžio 29 ir 30 d., du bilietus į vieną spektaklį www.tiketa.lt galite įsigyti su 30 proc. nuolaida!
Kita džiugi žinia – šiandien paskelbtiems šokio filmų konkurso nugalėtojams. Du mėnesius, nuo vasario 13 iki balandžio 13 d., festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘15“ rengėjai su Europos šokio tinklu „Aerowaves“ kvietė kurti šokio filmus ir dalyvauti šokio filmų konkurse. Iš viso gauta 12 šokio filmų. Antrasis konkurso etapas – balsavimas socialiniame tinkle „Facebook“ už labiausiai patikusį filmą – baigėsi šiandien. Iš viso filmai surinko 1291 balsą.

Daugiausia balsų – 420 – gavo ir nugalėtoju tapo „Gallery Art Dance“, kurio idėjos autorius – Marius Paplauskas. Šis šokio filmas nufilmuotas M. K. Čiurlionio muziejuje ir M. Žilinsko paveikslų galerijoje Kaune. Konkursą laimėjusiame filme šoka gerai žinomi Lietuvos šiuolaikinio šokio atstovai: Mantas Stabačinskas, Laurynas Žakevičius ir Marius Pinigis. „Gallery Art Dance“ komandai bus padovanoti kvietimai (2 asm.) į „Aerowaves“ šokio spektaklius festivalyje „Naujasis Baltijos šokis’ 15“ ir įteiktas „Aerowaves“ publikos plėtros programos įsteigtas prizas – 500 eurų.

Festivalio rengėjų sudaryta žiuri už elegantišką kūno, judesio ir vaizdo jungtį filmo „Vandens mėnuo“ kūrėjoms Simonai Šukytei ir Urtei Skrodenytei dovanoja festivalio „Naujasis Baltijos šokis’15“ akreditaciją (2 asm.).

Lietuvos šokio informacijos centras sveikina nugalėtojus ir labai dėkoja visiems dalyvavusiems! Visus konkurse dalyvavusius filmus galima pamatyti www.dance.lt svetainėje.

Edukacinėje programoje – išskirtinių asmenybių paskaitos

Ta pačia proga, siekdamas toliau šviesti profesinę šokio bendruomenę ir visą visuomenę, „Naujasis Baltijos šokis“ pristato per festivalį Menų spaustuvės Stiklinėje salėje vyksiančias įžymių tarptautinio šiuolaikinio šokio pasaulio asmenybių paskaitas.

Šiemet festivalyje didelis dėmesys skirtas Flamandų šokiui, taigi apie šios bendruomenės šokio sistemą ir politiką gegužės 7 d. 15 val. pasakos Flamandų menų instituto tyrėjas, lingvistikos ir literatūros mokslų daktaras belgas Jorisas Janssensas. Jo mokslinių tyrimų objektas – Flamandų scenos menai ir kultūros politika. Jis yra parašęs keletą knygų ir mokslinių straipsnių apie meno praktiką, tarptautinį darbą, kultūrinę infrastruktūrą, meną, populizmą ir populiariąją kultūrą.

Gegužės 8 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžiojoje salėje Lietuvos publika išvys žymiausios Kinijos šiuolaikinio šokio trupės „TAO šokio teatras“ pasirodymą. Kartu su trupe į Vilnių atvyksta ir jos agentė, ne pelno siekiančios scenos menų mainų organizacijos Pekine „Ping Pong Productions“ įkūrėja Alison M. Friedman. Organizacija rūpinasi tarptautinių scenos menų atvežimu į Kiniją ir Kinijos trupių pristatymu Vakaruose. Apie tai, kaip sudominti Kinijos menų rinką, spektaklio dieną 10.30 val. pasakos viešnia iš Pekino.

Flamandų šiuolaikinio šokio naujienas, aprėpdamas pastaruosius tris dešimtmečius, gegužės 9 d. 14.30 val. apžvelgs architektas, meno kritikas, tyrinėjantis teatrą, šokį, architektūrą ir dailę, belgas Pieteris T’Jonckas. Įvairiems leidiniams jis rašo straipsnius apie scenos menus, architektūrą ir urbanizmą, yra parašęs Flamandų šokio evoliucijos ir scenos menų apžvalgų.

Ir, kaip ir pernai, gegužės 6–11 d. kiekvieną vakarą po paskutinio spektaklio visi kviečiami į Menų spaustuvės kavinę. Čia vyks Vlados Kalpokaitės ir Ados Paukštytės pokalbiai su tos dienos spektaklių kūrėjais ir atlikėjais. Savo klausimus vakaro svečiams galėsite užduoti ir jūs.

Daugiau aktualijų