„Naujasis Baltijos šokis“ baigsis linksmybėmis

Praėjusią savaitę prasidėjęs tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ artėja pabaigos link. Per likusias dvi dienas jo gerbėjai dar išvys užsienyje gyvenančių ir kuriančių lietuvių Ievos Kuniskis bei Raimondos Gudavičiūtės darbus, turės progą apsilankyti išskirtiniame belgų „CREW_eric joris“ projekte, o antradienį, festivalio uždarymo vakarą, pasinerti į linksmybes su svečiais iš Jungtinės Karalystės „Igor and Moreno“.

Solo ir duetų vakaras

Priešpaskutinę festivalio dieną, pirmadienio vakarą, Menų spaustuvės Juodojoje salėje bus parodyti du užsienyje gyvenančių lietuvių darbai. Tai Londone reziduojančios choreografės ir šokėjos I. Kuniskis septyniolikos minučių solo spektaklis „Jis gyveno šalimais“. Jo atlikėjas – lietuvių šokėjas, dvylika metų Kauno šokio teatre „Aura“ šokęs Darius Stankevičius.

Pusiausvyros, ramybės ir harmonijos savo spektaklyje „Per save“ ieškos lietuvės ir švedės duetas. Tai Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti šokėja, choreografė, šokio mokytoja, savo šokėjos kelią irgi „Auroje“ pradėjusi Raimonda Gudavičiūtė bei Frankfurte gyvenanti šokėja švedė Sanna Lundström.

Dar vienas pirmadienio vakaro spektaklis – jaunųjų kūrėjų Sigitos Juraškaitės ir Agnietės Lisičkinaitės darbas scenai ir dviem šokėjoms „Popular Problems“, apie problemas, slypinčias visose moteryse. Spektaklis sukurtas Menų spaustuvės jauniesiems menininkams skirtai programai „Atvira erdvė’ 14“.

Ir, jei to dar neišbandėte, tebeturite porą dienų pasinaudoti proga inovatyviai keliauti laiku ar net į realybę, kuri neegzistuoja („immersive reality“ – angl.). Į kompiuteriu valdomą asmeninę aplinką jus perkels belgai „CREW_eric joris“.

Išradinga choreografija ir humoras

Festivalio uždarymo vakarą, gegužės 12 d., Menų spaustuvės Juodojoje salėje, pasitelkę išradingą choreografiją ir humorą, žiūrovus linksmins duetas iš Jungtinės Karalystės „Igor and Moreno“. Jie, kaip ir savaitgalį savo darbus „Naujojo Baltijos šokio“ gerbėjams pristatę „Buchok ART Family“ iš Ukrainos, „ID šokio projektas“ iš Baltarusijos, yra šiųmetis festivalio ir Europos šokio tinklo „Aerowaves“ pradėto bendradarbiavimo rezultatas. Nuo šiol „Naujasis Baltijos šokis“ kasmet pristatys po tris jaunus žemyno choreografus.

Londone gyvenantys ir kartu nuo 2007-ųjų kuriantys šokėjai ir choreografai Igoris Urzelai ir Moreno Solinasas į Vilnių atsiveža savo 2013 m. spektaklį „Idiosinkrezė“ („Idiot-Syncrasy“ – angl.). Savo kūryboje juodu sugeba panaudoti poetinę ar netgi politinę kalbą pasitelkdami kūną, balsą, tekstą ir dizainą. Taip gimsta meistriškas ir žaismingas, jaudinamas ir be kompromisų, poetiškas ir verčiantis susimąstyti šokis. Kaip sako patys kūrėjai, viskas prasidėjo nuo noro savo spektakliu pakeisti pasaulį.

„Pasijutome lyg kvailiai. Tada daug šokome. Šokinėjome. Susipažinome su Sardinijos ir Baskų krašto tradicijomis. Dainavome. Dar pašokinėjome. Įsipareigojome. Pasižadėjome likti drauge, atkakliai ir sunkiai dirbti“, – sako spektaklio kūrėjai.

Pasak „Naujojo Baltijos šokio“ vadovo Audronio Imbraso, festivalio pabaigai norėjosi ko nors tikrai šviežaus iš Europos jaunosios choreografijos naujienų. „Idiosinkrezė“ – vienas šiųmečių „Aerowaves“ tinklo perliukų, keliaujančių per įvairius žemyno festivalius, į Vilnių atvežamas tiesiai iš Ciuricho. Kita vertus, šis duetas simbolizuoja šių laikų šokį be sienų – trupė įsikūrusi Jungtinėje Karalystėje, bet šokėjai atstovauja ir Italijai bei Ispanijai, – pasakojo A. Imbrasas ir pridūrė: – Atėję žiūrėti „Idiosinkrezės“ nepamirškite šypsotis.“

Skaityti daugiau