Į Lietuvą pagaliau atvyksta pasaulinės šokio žvaigždės – „Batsheva Ensemble“

Jo karjera paženklinta daugybe tarptautinių apdovanojimų ir garbės vardų, jo spektaklius šoka garsiausios trupės nuo Australijos iki Kanados, nuo Paryžiaus iki San Paulo, o dėl jo sukurtos ir išplėtotos „Gaga“ technikos iš proto eina visas šokio pasaulis. Ohadas Naharinas – vienas labiausiai garbinamų šių laikų šokio guru, kurio talento vaisius birželio 9 d. išvys ir Lietuvos publika. Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) į Vilnių atveža O. Naharino vadovaujamą šiuolaikinio šokio trupę „Batsheva Ensemble“ ir tarptautiniu hitu tapusį jo spektaklį „Decadance“.

Vienas talentingiausių pasaulio choreografų

Šiemet 20 metų jubiliejų švenčiantis LŠIC nusprendė pagerbti ir plačiąją žiūrovų publiką, ir profesinę bendruomenę, ir savo ilgamečius partnerius ypatingu vienos dienos renginiu. Todėl birželio 9-ąją Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks išskirtinių svečių iš Izraelio – trupės „Batsheva Ensemble“ – pasirodymas, kuris neabejotinai gali būti vadinamas metų šokio reginiu. Vienintelis Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Vienas originaliausių šių laikų choreografų O. Naharinas jau 25 metus yra žymiausio Izraelyje ir vieno garsiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio kolektyvų – Batshevos šokio trupės – meno vadovas. Kartu su į Vilnių atvykstančiu „Batsheva Ensemble“ trupė per metus Izraelyje ir visame pasaulyje parodo daugiau kaip 250 spektaklių, kuriuos pamato daugiau kaip 75 tūkst. žiūrovų.

O. Naharino spektaklius šoka garsiausios pasaulio šokio trupės: Paryžiaus operos ir Danijos karališkasis baletai, Nyderlandų šokio teatras, „Cullberg Ballet“, Frankfurto baletas, Ženevos didysis teatras, Sidnėjaus šokio trupė, „Les Grand Ballets Canadiens“, Ispanijos nacionalinė šokio trupė, Suomijos nacionalinis baletas, „Rambert Dance Company“, „Ballet Gulbenkian“, San Paulo miesto baletas, Bavarijos baletas ir kt.

„Po ilgamečių mūsų ir Kauno šokio teatro „Aura“ pastangų į Lietuvą pagaliau atvyksta Batshevos šokėjai. Tai kultinė filantropės baronienės Batshevos de Rothschild ir legendinės amerikiečių šokėjos bei choreografės Marthos Graham prieš penkis dešimtmečius Izraelyje įkurta trupė, priklausanti pasauliniam šokio elitui. Joje dirbę šokėjai ir choreografai tampa savotiškais pateptaisiais – jiems vėliau atsidaro bet kurios trupės durys. Pats O. Naharinas neginčijamai laikomas vienu talentingiausių ir geidžiamiausių mūsų laikmečio šokio kūrėjų. Didžiuojamės galėdami bent kartą per metus dvejus į mūsų šalį prisikviesti tokio lygio amsamblius“, – sakė trupę į Vilnių atvežančio LŠIC vadovas Audronis Imbrasas.

„Batsheva Ensemble“ O. Naharinas įkūrė siekdamas mokyti ir skatinti talentus Batshevos šokio trupei bei ugdyti jaunąją auditoriją. Ansamblį sudaro 14 šokėjų, kurių amžius svyruoja nuo 18 iki 24 metų. Jie atrenkami per tarptautines peržiūras, kuriose dalyvauja jaunuoliai iš geriausių pasaulio šokio mokyklų. Į Vilnių atvykstančioje grupėje – šokėjai iš Izraelio, JAV, Kanados ir Japonijos.

„Gagos“ šokio seminaras Menų spaustuvėje

O. Naharino sukurta šokio judesių kalba „Gaga“, leidžianti naujai atrasti savo kūną, suteikti jam lankstumo, ištvermės ir energijos išlaisvinant jusles ir vaizduotę, yra naudojama visame pasaulyje ne tik profesionaliems šokėjams mokyti, bet ir mėgėjams. Tai išbandyti galės ir lietuviai. Birželio 4–8 d. Menų spaustuvėje vyks Vyčio Jankausko šokio teatro ir LŠIC kartu rengiamas „Gaga“ šokio seminaras.

O spektaklio dieną, birželio 9-ąją, Menų spaustuvėje vyks profesionalams skirta šokio politikos konferencija ir bus surengta LŠIC renginių bei projektų per 20 metų reklaminių ar informacinių leidinių ekspozicija.

Bilietus į trupės „Batsheva Ensemble“ spektaklį „Decadance“ platina www.tiketa.lt.

Skaityti daugiau