Šokio teatras AIROS kviečia į spektaklio premjerą – „Melancholijos bokštai“

2016 metais už spektaklio „Stiklo sodai“ choreografiją nominuota “Auksiniam scenos kryžiumi“ , choreografė ir režisierė Aira Naginevičiūtė naujajame spektaklyje „Melancholijos bokštai“ toliau stebina kūrybiškumu ir žodžio, šokio, šviesos ir muzikos fantazijos darna. „Melancholijos bokštai“ – tai antroji diptiko dalis, tarsi tęsianti spektaklyje „Stiklo sodai“ pradėtą kelionę, tyrinėjančią ribines Būties akimirkas.

Šiame spektaklyje choreografė Aira Naginevičiūtė bei scenografas Arūnas Adomaitis jau ne pirmą kartą bendradarbiauja su dramaturge Gabriele Labanauskaite bei kompozitoriumi Vladu Dieniniu, sykiu sudarančiais grupės „Avaspo“ branduolį. Judesio, teksto ir garso elementus į vientisą šokio spektaklio mozaiką dėlioja performanso meno atstovas ir režisierius Benas Šarka bei šokėjos Goda Laurinavičiūte ir Greta Grinevičiūtė.

„Melancholijos bokštuose“ kūrybinė komanda eksperimentuoja su poetine kalba, pasitelkia poetines metaforas, kuria judesio ir muzikos naujadarus ir, stebėdama žmogaus sielos tamsą ir šviesą, mąsto apie žmogų, kūrėją, pasaulį ir egzistencinę tuštumą. Tačiau spektaklyje „Melancholijos bokštai“ melancholijos nuotaikos nėra dramatiškos. Čia choreografė A. Naginevičiūtė derina šviesų liūdesį ar nerimą su ironijos ir švelnumo prošvaistėmis, lakią ir tikrą žmogaus emociją paverčia estetine realybe, baugia ir gražia vidinio pasaulio šviesa. Sykiu – tai šiuolaikinio šokio projektas, kuriame kiekvienas stato savo interpretacijos bokštus.

„Melancholijos bokštai“ – tai poezijos, šokio bei muzikos spektaklis, tyrinėjantis būsenas, kuriose išgyvenami paribiai – vienatvės ir naujų erdvėlaikių suvokimas. Šiose būsenose medituojamas rūkas, mirštama ir atgimstama kitokiu pavidalu, pasineriama į susimąstymus apie save patį, pasaulį ir egzistencinę tuštumą. Spektaklyje „Melancholijos bokštai“ skaitomi Gabrielės Labanauskaitės tekstai ir Paul Celan eilėraštis „Mirties fuga“, kalbantis apie juodą pieną. Šis juodosios tulžies ekstraktas gali būti „geriamas“, kaip nakties ir žvaigždžių melancholija.

Aira Naginevičiūtė – Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, pirmoji Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėja, apdovanota aukščiausiu teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi. Per savo kūrybinę karjerą subūrusi ir vadovavusi ne vienai trupei, prieš daugiau nei du metus A. Naginevičiūtė įkūrė profesionalų šokio teatrą AIROS, debiutavusį spektakliu „Chimeros karoliai“.

Projekto iniciatoriai: „Kauno menininkų namai“, šokio teatras „AIROS“, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“.


Spektaklio premjera „Melancholijos bokštai“ bus rodoma balandžio 15 – 16 d., 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje.

Bilietus į spektaklį galite įsigyti TIKETA kasose, knygynuose VAGA, internetu – TIKETA ir teatrai.lt tinklalapiuose. Bilietų kaina – 10€ /15€, taikomos įvairios nuolaidos.

Nuotraukų autorė: Laura Urbonavičiūtė

Skaityti daugiau