Išskirtinis projektas „Pakartok“ kartu su Ieva Kuniskis ieško vyresnio amžiaus žmonių

„Jei tau 50 ir daugiau metų, mes norime tave pakviesti šokti!“ praneša skelbimas. Tik šį kartą jis kviečia ne į dar vieną šokių pamoką, o į išskirtinį projektą „Pakartok“, kurį Vilniuje kuria choreografė Ieva Kuniskis ir festivalis „Kultūros naktis“. Tad jei jums jau virš penkiasdešimt ar šeimoje turite vyresnio amžiaus žmonių, toliau skaitykite įdėmiau – projekto kūrėjai ieško būtent jūsų ir jau šį šeštadienį kviečia į pirmąjį susitikimą – užsiėmimą.

Dalyvauti kviečiami ir niekada nesimokę šokio meno

Projektas „Pakartok“ – tai unikalus performansas, kurio dėmesio centre ne profesionalūs šokėjai, o 50 metų ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie galbūt niekada net nesimokė šokio meno. Dalyviai bus kviečiami porą mėnesių rinktis į užsiėmimus, skatinami įsitraukti į šokio kūrimo procesą, dalintis pojūčiais ir kartu mokytis galbūt niekada nepažinto scenos judesio ir šiuolaikinio šokio.

Projektas prasidės jau balandžio mėnesį atviromis dirbtuvėmis, kurių metu visi norintys prisijungti vyresnio amžiaus žmonės susipažins su modernaus šokio specifika bei kūrimo procesu.

Po šių dirbtuvių bus suformuojama trupė, su kuria bus kuriama kompozicija, apjungianti šokį, teatrą ir žodinę kūrybą. Pasirodymo metu su grupe dirbs profesionali choreografė Ieva Kuniskis, kuri padės judesio pagalba atskleisti dalyvių asmenines istorijas ir individualumą.

Kurti projekto į Vilnių grįžo iš Londono

Projekto sumanytoja ir įgyvendintoja Ieva Kuniskis – lietuvė choreografė, šiuo metu kurianti ir gyvenanti Londone. Būtent šiame mieste buvo ir pirmą kartą pristatytas projektas „Pakartok“, įvertintas kaip sėkmingas vyresnės auditorijos aktyvaus įsitraukimo skatinimas.

Choreografės kūriniuose yra nagrinėjamos socialinių santykių temos, jie kupini autobiografinių detalių, dažnai atspindinčių vidinius išgyvenimus. Menininkės darbai apibūdinami kaip jaudinantys, gyvybingi ir žavintys.

Pasirodymas „Pakartok“ – būtent toks. Jis siekia paneigti stereotipus apie vyresnio amžiaus žmones ir parodyti kiekvieno jų išskirtinumą bei patirtį. Projekto dalyviai turi galimybę meno pagalba išreikšti kūrybinį potencialą. Kaip teigia choreografė, šiuo projektu nėra siekiama sukurti profesionalią šokio trupę, tačiau kaip įmanoma labiau atskleisti kiekvieno dalyvio individualumą ir griauti stereotipus.

Vilniuje projektas „Pakartok“ rengiamas specialiai kultūros ir meno festivaliui „Kultūros naktis“, vyksiančiam birželio 15 d.

Pirmasis užsiėmimas vyks jau šį sekmadienį, balandžio 15 d. Menų spaustuvės Stiklinėje salėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) nuo 11val.

Daugiau informacijos

Daugiau aktualijų