Šiuolaikinio šokio seminare „Free Flow Project“ – spontaniškumas ir laisvės pojūtis

Gegužės 2 – 4 dienomis Kauno menininkų namuose šiuolaikinio šokio meistro Wooguru (Vokietija/Pietų Korėja) vedamas seminaras „Free Flow Project“ į šokį žvelgia kaip į žmogiškosios tapatybės pajautos įrankį, siekiantį didesnio tarpusavio ryšio ir supratimo. „Free Flow“ (liet. laisva tėkmė) šokio užsiėmimų ašis – kūno išlaisvinimas kvėpavimu, ritmiškumu ir improvizacija. Kiekviename spontaniškame judesyje užkoduotas savitas muzikalumas, sąlygojantis kūno nepriklausomybę ir kūnišką troškimą išsilaisvinti. Šiame šokio seminare remiantis korėjietiškosios neo-konfucionizmo filosofijos kryptimi „donghak“ skatinamas spontaniškumas, siekiama laisvės pojūčio bei gilaus ryšio ir harmonijos tarp kūniškųjų ir neapčiuopiamų emocinių patirčių.

Savojo kūno suvokimas ir pajauta – vienas esminių žmogiškosios tapatybės elementų. Pasak Wooguru, žmonijos pagrindas – pačių žmonių individualumas, o laisvė yra neatsiejama nuo nepriklausomo, išlaisvinto kūno idėjos. „Free Flow“ užsiėmimuose taip pat figūruoja spontaniškumo pojūtis, siekiantis sujungti atskiras kūno dalis į organišką visumą ir taip pamažu išgydyti žmonijos susiskaldymą. Iš techninės pusės, kvėpavimas sukuria tolygią ritminę tėkmę. Šios tėkmės organiškas muzikalumas pasireiškia kiekvienam kūnui išlaikant individualų ritmą. „Free Flow“ šokio užsiėmimai siekia atkurti įgimtą kiekvieno kūno ritminę tėkmę, neatsiejamai susijusią su mūsų viduje slypinčiu kūrybingumu.

Wooguru – šiuolaikinio šokio meistras, choreografas, edukatorius, „Free Flow“ projekto įkūrėjas ir vadovas, tyrinėjantis žmogaus kūną kaip pagrindinį individo laisvės veiksnį. Choreografo karjeros pradžia – gatvės šokiuose, kuriuose įgyta patirtis įkvėpė sukurti unikalų „Free Flow“ šokio stilių, už kurį Wooguru pripažinimą įgijo iš tokių organizacijų kaip „Movement Research“ Niujorke, „Tanztage“ Berlyne, ID OCD simpoziume „Impuls Tanz“ festivalyje Vienoje ir Seulo šokio centre. „Free Flow“ tapo nauju edukaciniu projektu, kurio įkvėpimo šaltinis – jautrumas žmogaus kūnui ir siekis sukurti naujos biocentrinės ateities idėją. Projektas jau viešėjo Latvijoje, Lietuvoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Pietų Korėjoje.

Užsiėmimų trukmė – 2.5 val. Viso seminaro kaina – 30EUR (25EUR moksleiviams, studentams, senjorams bei turintiems bedarbio pažymėjimą).

Registracija būtina: menas@kmn.lt Vietų skaičius ribotas. Šokio patirtis nebūtina.

Skaityti daugiau