Butō šokio teatras OKARUKAS pristato teatralizuotą ekskursiją DOLLS 2.0

Butō šokio teatras OKARUKAS pristato teatralizuotą ekskursiją, kurioje Jus lydės jaunos ir žavios gidės, puikiai nusimanančios ne tik meno istorijoje, šiuolaikiniame mene ar archtektūroje bet ir meno politikos peripetijose. Tačiau gidžių tapatybės nėra visiškai aiškios ir  palaipsniui įprasta ekskursija palaipsniui virsta siurelistine situacija su sveika institucinės kritikos doze ir dirbtinio intelekto mokslininko įtakota netikėta atomazga.

Spektaklyje ryškios žmogaus prigimties, ypač moters vaidmens visuomenėje ir šiuolaikinio meno kontekste bei institucinės kritikos temos. Performanse nagrinėjami žmoguas būties ir žmogiškumo klausimai. Ką reiškia būti žmogumi? Kuo skiriasi ir kuo panašūs žmogus ir jo sukurtas bei  užprogramuotas dirbtinio intelekto boandroidas? Kiek mes patys esame “užprogramuoti” pradedant nuo mūsų tėvų, ugdymo ir edukacinių įstaigų, tiek platesne prasme socialinio, kultūrinio, religinio ir geopolitinio konteksto prasme?  Kokias nuolat besikeičiančias roles mes nevalingai vaidiname savo kasdieniniame gyvenime?

Pagrindinis kūrinio tikslas sukurti situaciją, kurioje atsidūrę renginio svečiai būtų netikėtai įtraukti į nuotykį, kviečiantį persvarstyti visuomenės aktualijas bei žmogaus būklę šiuolaikinėje realybėje.

“Dolls 2.0”  yra kuriamas vizualiųjų menų, performanso, teatro ir japonų butō šokio simbioze su mokslu pagrindu.

“Dolls 2.0” Kūrybinė grupė: idėjos autoriai Sakurako (choreografija) ir Phil Von (muzika), dirbtinio intelekto specialistas mokslininkas Karolis Tamošiūnas, jaunieji dramaturgai Aušra Giedraitytė ir Marius Povilas Elijas Martynenko vei Okarukas atlikėjos: Aušra Giedraitytė, Kamilė Lebedytė, Milda Sutkevičiūtė, Rūta Šmergelytė, Ieva Tarejeva, Živilė Virkutytė.

Registracija: okarukaslt@gmail.com

 

 

Daugiau aktualijų