Kauno menininkų namuose – šiuolaikinio šokio ir Rytų filosofijos projekto pristatymas

Šių metų gegužės 25 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks šiuolaikinio šokio meistro Wooguru (Pietų Korėja/Vokietija) projekto „Free Flow Project“ pristatymas. „Free Flow Project“ – tai edukacinis projektas, paremtas šokio, kūniškojo spontaniškumo ir kūrybiškumo idėjomis.

Wooguru į šokį žvelgia kaip į žmogiškosios tapatybės pajautos įrankį, siekiantį didesnio tarpusavio ryšio ir supratimo. „Free Flow“ (liet. laisva tėkmė) šokio užsiėmimų ašis – kūno išlaisvinimas kvėpavimu, ritmiškumu ir improvizacija. Anot choreografo, kiekviename spontaniškame judesyje užkoduotas savitas muzikalumas, sąlygojantis kūno nepriklausomybę ir kūnišką troškimą išsilaisvinti, o savojo kūno suvokimas ir pajauta – vienas esminių žmogiškosios tapatybės elementų. Pasak Wooguru, žmonijos pagrindas – pačių žmonių individualumas, o laisvė yra neatsiejama nuo nepriklausomo, išlaisvinto kūno idėjos. Choreografo praktikoje taip pat figūruoja spontaniškumo pojūtis, siekiantis sujungti atskiras kūno dalis į organišką visumą ir taip pamažu išgydyti žmonijos susiskaldymą, bei, remiantis korėjietiškosios neo-konfucionizmo filosofijos kryptimi „donghak“, siekiama gilaus ryšio ir harmonijos tarp kūniškųjų ir neapčiuopiamų emocinių patirčių.

Projekto pristatyme figūruos Veronikos Tarasevičiūtės ir Kotrynos Žilinskaitės šokio pasirodymai išvystyti kartu su choreografu.

Wooguru – šiuolaikinio šokio meistras, choreografas, edukatorius, „Free Flow“ projekto įkūrėjas ir vadovas, tyrinėjantis žmogaus kūną kaip pagrindinį individo laisvės veiksnį. Choreografo karjeros pradžia – gatvės šokiuose, kuriuose įgyta patirtis įkvėpė sukurti unikalų „Free Flow“ šokio stilių, už kurį Wooguru pripažinimą įgijo iš tokių organizacijų kaip „Movement Research“ Niujorke, „Tanztage“ Berlyne, ID OCD simpoziume „Impuls Tanz“ festivalyje Vienoje ir Seulo šokio centre. „Free Flow“ tapo nauju edukaciniu projektu, kurio įkvėpimo šaltinis – jautrumas žmogaus kūnui ir siekis sukurti naujos biocentrinės ateities idėją. Projektas jau viešėjo Latvijoje, Lietuvoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Pietų Korėjoje.

Dalyvavimas renginyje – nemokamas.

Skaityti daugiau