ArtVilnius’18 atidaryme – butō šokio teatro OKARUKAS ekskursija po šiuolaikinio meno užkulisius

Butō šokio teatras OKARUKAS pristato teatralizuotą meno ekskursiją „Dolls 2.0“ devintojoje šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’18.

Nuo vieno prie kito menininko darbų Jus lydės jaunos ir žavios gidės, puikiai išmanančios ne tik meno istoriją ir šiuolaikinį meną, bet ir meno politikos peripetijas. Tačiau gidžių tapatybės nėra visai aiškios, todėl įprasta ekskursija virsta siurrealia situacija su netikėta dirbtinio intelekto mokslininko paveikta atomazga.

„Dolls 2.0“  yra vizualiųjų menų, performanso, teatro, japonų šokio butō ir dirbtinio intelekto tyrimų simbiozė. Spektaklis kelia klausimus apie žmogaus prigimtį, moters vaidmenį vartotojiškoje visuomenėje, šiuolaikinio meno kontekstą ir negaili kritikos kultūros institucijoms. Pagrindinis kūrinio tikslas – sukurti situaciją, kuri netikėtai įtrauktų renginio svečius į nuotykį, kviečiantį permąstyti visuomenės aktualijas ir žmogaus padėtį dievo ir meno mirtį išgyvenusiame pasaulyje. Ką šiandien reiškia būti žmogumi? Kuo skiriasi žmogus ir dirbtinio intelekto bioandroidas? Kaip mus programuoja šeima, švietimo įstaigos, socialinis, kultūrinis, religinis ir geopolitinis kontekstas? Kokius vaidmenis nevalingai atliekame kasdieniniame gyvenime?

„Dolls 2.0“ idėjos autoriai Sakurako (choreografija) ir Phil Von (muzika). Kūrybinė grupė: jaunieji dramaturgai Aušra Giedraitytė ir Marius Povilas Elijas Martynenko bei dirbtinio intelekto konsultantas Karolis Tamošiūnas, „Okarukas“ atlikėjos: Kamilė Lebedytė, Aušra Giedraitytė, Milda Sutkevičiūtė, Rūta Šmergelytė, Ieva Tarejeva, Živilė Virkutytė. Proekto kuratorius: Andrius Pukis.

„Dolls 2.0“: Šiuolaikinio meno mugė ArtVilnius’18, birželio 7 d. 17.00 val. Pasirodymą pristato galerija POST.

Registracija į ekskursiją ir jos pradžia – 5 salės fojė esančiame informaciniame centre.  

Daugiau informacijos:

Butō šokio teatras OKARUKAS

Tel.: 8 604 22 978

okarukaslt@gmail.com

Daugiau aktualijų