Meksikos scenos menų festivalyje – Lietuvos šokis

Vis daugiau festivalių iš viso pasaulio savo programose pristato Lietuvos šokėjus ir šokio trupes, o šį rugpjūtį atėjo metas iki šiol dar mažai  Lietuvos scenos menų atstovų lankytai Meksikai.

Pristatomi Lietuvos šokio informacijos centro, lietuviai pirmosiomis rugpjūčio savaitėmis čia pasirodys dviejuose tarptautiniuose šiuolaikinio šokio festivaliuose. Meksiko mieste nuo 2016-ųjų vykstančio ir didžiulio visos Pietų Amerikos scenos menų profesionalų dėmesio sulaukiančio festivalio FIDCDMX  programoje – Kauno šokio teatro AURA spektaklis „GODOS“, šokio trupės „NUEPIKO“ spektaklis  „(g)round zero“ ir šokėjos Annos-Marijos Adomaitytės „Daurade“.  Šokio ir judesio menininkė Aistė Kriukelytė FIDCDMX festivalyje pasirodys kaip viena iš Tarptautinio šokio apdovanojimo brandaus amžiaus solistui (International dance award for mature soloist, FIDCDMX“) laimėtojų. Šokio spektaklis „GODOS“ taip pat bus rodomas Meridos ir Kuernakavos miestuose vyksiančiame festivalyje „Concéntrica“, o Marius Pinigis, Marius Paplauskas ir Andrius Stakelė šio festivalio dalyviams ir vietos šokio bendruomenei ves profesinio meistriškumo seminarus.

Šokio trupės „NUEPIKO“ spektaklis  „(g)round zero“. Nuotraukos autorius: Marius Vizbaras

Tokio dydžio lietuvių gastrolės Meksikoje vyksta pirmą kartą, o jų planavimas vyko net keletą metų, pirmiesiems ryšiams užsimezgus tada, kai Kauno šokio teatre AURA pradėjo šokti šokėjai iš Meksikos. Lietuvių pasirodymas minėtuose festivaliuose – neįkainojama galimybė stiprinti Lietuvos ir Meksikos šokio bendruomenių ryšius bei atverti dar daugiau durų į Pietų Amerikos šiuolaikinio  šokio pasaulį. Gastrolės dalinai finansuojamos Lietuvos kultūros tarybos.

Kauno šokio teatro „AURA“ spektaklis  „GODOS“. Nuotraukos autorius: Marcin Śmieszek

Skaityti daugiau