„Low Air“ premjera: šokis ir muzika – apie visuomenės problemas

Lapkričio 30 ir gruodžio 1 d. sostinės Menų spaustuvėje Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ pristato šokio spektaklio „Su(si)tikimas“ premjerą. Naujame režisierės Laurynos Liepaitės ir choreografų Airidos Gudaitės bei Lauryno Žakevičiaus darbe, pasitelkiant kūrėjų norą patenkinti žmogiškąjį smalsumą, siekiama atskleisti opiausias visuomenės problemas.

Spektaklio „Su(si)tikimas“ dramaturgė Kristina Savickienė ir režisierė Lauryna Liepaitė scenoje naudojasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės, ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai tyrinėtomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai sektos veikimo skerspjūvis, atskleidžiantis žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.

„Visada domėjausi socialinių medijų įtaka stereotipų formavimui, žmonių poreikiu burtis į grupes. Jau kurį laiką savęs klausiau, kokia tema labiausiai atskleistų mūsų norą priklausyti kažkam: žmogui, grupei ar tiesiog internetiniam puslapiui. Ieškojau, kaip teatre sukurti kartais beprotiškai varginantį, bet visada mus lydintį norą priklausyti kokiai nors bendruomenei. Iš čia ir atsirado noras teatro salėje suburti žmones, kurių sutikimą nulemtų vieta ir ribotų laikas. Tad jeigu pasirinkimas priklausyti kokiai nors bendruomenei yra neišvengiamas, kodėl teatras negalėtų būti to pasirinkimo vieta“, – klausia antrąjį darbą kartu su Vilniaus miesto šokio teatru pristatanti Lauryna Liepaitė.

Žiūrovai renginio metu tampa kūrybinės komandos kuriamos sektos nariais ir taip gali mėgautis visais jos su(si)tikimo siūlomais malonumais.

Spektaklio choreografų duetas – Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė – naujame darbe sujungė skirtingas meno sritis: muziką, dramą, fizinį teatrą ir šokį. Kūrybinį procesą laikydami eksperimentu, atlikėjai kūrinį įvardija tapatybės paieškomis ir atradimais, o renginio formą – tarp šokio spektaklio ir koncerto.

„Spektaklis kūrybinio proceso metu stipriai keitėsi. Tačiau labai džiaugiuosi, kad viskas susidėliojo taip, kaip susidėliojo. Man, kaip kūrėjai, įdomiausia šio spektaklio linija yra moteris ir visuomenės požiūris į ją“, – naujausiu kūriniu džiaugiasi dviejų Auksinių scenos kryžių laimėtoja Airida Gudaitė, seniai brandinusi mintį scenoje prabilti apie lyčių nelygybę ir stereotipus.

Kuriant spektaklį „Su(si)tikimas“, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ įgyvendino ir dar vieną seną svajonę – bendradarbiauti su žinomos grupės „CinAmono“ muzikantais, kurie gyvomis džiazo interpretacijomis spalvins šio susitikimo atmosferą. Lygiaverčiais spektaklio aktoriaus ir šokėjų parneriais scenoje tampa muzikantai, instrumentai ir solistės Lauros Budreckytės balsas.

Lapkričio 30 d. 19.00 val.

Gruodžio 1 d. 20.00 val.

Menų spaustuvė, Juodoji salė

LOW AIR Vilniaus miesto šokio teatras

Trukmė 60 min | N16

Idėja, režisūra: Lauryna Liepaitė

Dramaturgija: Kristina Savickienė

Choreografija, šokis: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Vaidyba, šokis: Gediminas Rimeika

Gyva muzika: Laura Budreckytė, Vytis Nivinskas, Žygimantas Bačkus, Agnė Matulevičiūtė

Daugiau: www.lowair.lt

Bilietus platina „Tiketa“, 10-15 eur

Daugiau aktualijų