Choreografės Agnietės Lisičkinaitės šokio spektaklis apie jaunąją Z kartą – atvyksta į Kauną

Inovatyvūs, išmanūs, pasinėrę į technologijas, savo sėkmė suinteresuoti bei jautrūs – tokiais būdvardžiais galima apibūdinti mįslingąją, pasaulį užkariaujančią Z kartą. Kas jie tokie? Tai šiuolaikinis jaunimas, kurio rankomis bus statoma mūsų ateitis. Šokio spektaklis „Z +” – tai šios, socialinėje medijoje apsigyvenusios Z kartos tyrimas.

Nuotraukos autorė: Laura Vansevičienė

Anot iš Kauno kilusios choreografės Agnietės Lisičkinaitės, šiuo metu nėra daug kūrinių skirtų jaunimui, o ir kurti ir sudominti tokią publiką labai sunku, jauniems žmonėms darosi sunku sutelkti dėmesį. Dialogo sukūrimui su žiūrovu, šokio spektaklyje – vakarėlyje „Z +”, choreografė pasitelkia interaktyvią formą, kurios dėka kiekvienas žiūrovas gali tapti lygiaverčiu spektaklio dalyviu, kurį trys šokėjos: Greta Grinevičiūtė, Airida Gudaitė bei Sigita Juraškaitė kartu su savimi nusitempia į keturiasdešimt minučių trunkantį Z kartos reivą.

Spektaklį apie šiuolaikinį jaunimą sukurti A. Lisičkinaitę įkvėpė aplinka: „Dažnai geriu kavą „Caffeine“, kuriame lankosi begalė paauglių. Mėgstu stebėti jaunimėlį gatvėse, jo stilių, elgseną ir manieras. Tai ir buvo pagrindinės mano inspiracijos. Ši Z karta yra tokia pati, kaip ir visos prieš tai buvusios: su savo pliusais, minusais bei laikmečio daroma įtaka. Pagrindinė priežastis, dėl kurios yra baiminamasi kalbėti apie šią kartą yra itin jos stiprus panirimas į naująsias technologijas. Tačiau jie, Z kartos atstovai, gimė kai jau egzistavo internetas, taigi jie negali suvokti pasaulio be jo. Ir aš tame tikrai nematau jokios problemos. Tiesiog tai reiškia, kad reikia ieškoti priemonių skirtingų kartų susikalbėjimui.“

Spektaklis pasižymi interaktyvumu ir šalta, bet efektinga ir išjudinančia estetika, kurią kuria šviesų dailininkas Julius Kuršis, spektaklio scenografė Guoda Jaruševičiūtė, kostiumų dailininkė Rūta Kyguolytė, kompozitorius ir atlikėjas Žygimantas Gudelis – GON gyvai atliekamais beatbox ritmais.

Spektaklį, subalansuotą jaunajai kartai, bet tinkamą bei rekomenduojama ir visiems kitiems, kurie neabejingi konceptualiems bei šiuolaikiškumu pulsuojantiems darbams bus galima išvysti neįprastoje, šokiams ir vakarėliams tinkamoje erdvėje – Kauno Lofte „Gargaras“ gruodžio 6 dieną 19,00 val.

Bilietus į spektaklį galite įsigyti TIKETA kasose, teatrai.lt ir tiketa tinklalapiuose bei knygynuose VAGA. Bilietams taikomos įvairios nuolaidos. Daugiau informacijos www.airos.lt.

Daugiau aktualijų