Šokio centro sausis: stiprus 2019 metų startas

Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) 2019-uosius pradėjo už Atlanto – jo vadovė Gintarė Masteikaitė dalyvavo sausio 8 – 10 dienomis vykusiame „International Society for the Performing Arts“ (ISPA) susitikime Niujorke.

Tai – tarptautinė, viso pasaulio scenos menų lyderius ir vadovus vienijanti bendruomenė, stiprinanti jų ryšius, idėjų mainus ir skatinanti nuolatinę organizacijų lyderių pažangą. Nuo 2017-ųjų ISPA nariu esantis Lietuvos šokio informacijos centras dalyvaudamas šios organizacijos veikloje, pristato Lietuvos šiuolaikinį šokį, ieško būsimų partnerių LŠIC ir viso šokio lauko projektų įgyvendinimui bei stiprina šalies įvaizdį tarptautiniu mastu. „Didžiule pridėtine verte laikau galimybę bendrauti ir dalintis patirtimi su skirtingų sričių scenos meno profesionalais dirbančiais labai skirtinguose pasaulio regionuose. Šių metų konferencijos tema „Perėjimai: meno ateitis šiandien“ (angl. Transitions: Today’s Future for the Arts)  apėmė šiuolaikinių technologijų ir inovacijų įtaką visam kultūros laukui, taip pat tokius svarbius akcentus, kaip kultūrinė, socialinė įvairovė, kultūros darbuotojų atsakomybė, bendruomenės.“  – pasakoja Gintarė Masteikaitė. Anot LŠIC vadovės, dalyvavimas tokio lygio tarptautinėje organizacijoje, šiemet sulaukusioje 639 dalyvių iš 51 šalies, neabejotinai plečią tarptautinį bendraminčių ratą, padeda iš šalies pažvelgti į savo vykdomus projektus, peržiūrėti organizacijos veiklos kryptis, įsivertinti save tarptautiniame kontekste.

Sausį paaiškėjo, kuriems lietuvių šokio kūrėjams atiteks garbė reprezentuoti savo šalies šokį šių metų gegužę Izraelyje vyksiančiame Lietuvos kultūros festivalyje „Lietuviškas pasakojimas. Kultūros festivalis Tel Avive 2019“ (ang. Lithuanian Story. Culture Festival in Tel Aviv 2019).  Elenos Keidošiūtės, Lietuvos kultūros atašė Izraelyje, inicijuotas ir kartu su Lietuvos kultūros institutu vykdomas projektas pristatys Lietuvos poeziją, muziką, performanso meną, kiną ir šokį. LŠIC tapo partneriu šokiui dedikuoto „Lietuvos šokio savaitgalio” Susanne Dellal centre ir jo direktoriui Yair Vardi organizavo atrinktų šokio spektaklių peržiūrą  Vilniuje. Jos metu paaiškėjo, kad į Izraelį vyks Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Žaidimas baigtas“, Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Sprendimas“, Šeiko šokio teatro „Metų laikai“ ir Vilmos Pitrinaitės „Somaholidays“.

Sausio 27-28 dienomis Čekijoje, Trutnovo mieste pristatyti du lietuviški šokio spektakliai. Kultūros centras UFFO, bendradarbiaudamas su LŠIC, į savo sausio mėnesio repertuarą įtraukė šokio teatro „Dansema“ spektaklį „Mozaika“ bei Manto Stabačinsko, Pauliaus Tamolės ir Agnės Ramanauskaitės „Contemporary?“. Kartu su Trutnovo miesto publika spektaklių pristatyme apsilankė ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Čekijos Respublikoje Edvilas Raudonikis.

„Džiaugiuosi, kad pirmą kartą turėjau galimybę pasirodyti Čekijoje, kurioje Lietuvos šokis nėra dažnai pristatomas. Nustebino tai, kad nors Trutnove gyvena tik apie 60 tūkstančių žmonių, miestas turi tokios kokybės kultūros centrą. Su „Dansemos“ komanda pastebėjome, kad ten šokis kūdikiams visgi nėra įprastas reiškinys, tad po spektaklio išlydėjome daug žaviai nustebusių tėvų ir laimingų vaikų, gavome daug komplimentų. Dėl „Contemporary?“ spektaklio jaudinomės, nes jį rodėme pirmadienį, taip pat matėm, kad anglų kalba gali būti problema Čekijos publikai, tačiau mus priėmė labai šiltai, po spektaklio žmonės neskubėjo išeiti, norėjo bendrauti. Jautėmės pagerbti ir labai džiaugiamės ambasadoriaus Edvilo Raudonikio su žmona apsilankymu. “ – šviežiais prisiminimais iš gastrolių dalinasi abiejuose spektakliuose šokantis Mantas Stabačinskas.

Kartu su ambasadoriumi Edvilu Raudonikiu ir jo žmona 

Šokio bendruomenė metus pradėjo LŠIC inicijuotu pirmuoju bendru  šių metų susitikimu, kuriame aptarė svarbius šokio lauko klausimus. Aptarus 2019-ųjų veiklos planus ir poreikius, LŠIC pristatė informaciją apie muzikinių kūrinių autorinių ir gretutinių teisių naudojimą, informaciją apie planuojamą susitikimą su LATGA ir AGATA organizacijų atstovais. Šokio bendruomenei taip pat buvo pristatyta informacija dėl LŠIC vykdomo projekto „Šiuolaikinio šokio duomenų bazės sukūrimas, ekonominių rodiklių surinkimas ir analizė“ ir statistinių duomenų rinkimo.

Prie džiaugsmingos metų pradžios prisidėjo Lietuvos scenos menų kritikų asociacija, kuri savo įsteigtą „Meno rakto“ apdovanojimą, už šiuolaikinio šokio bei cirko festivalių programas, jų bendruomenišką atmosferą ir už tarptautinę Lietuvos šokio sklaidą skyrė LŠIC direktorei Gintarei Masteikaitei.

@Dmitrijus Matvejevas

Lietuvos šokio informacijos centro veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Daugiau aktualijų