Šokio teatras „Airos“ „Horizont“ festivalyje Vengrijoje

Šokio teatras „Airos“ balandžio 24 d. Miskolc Nacionaliniame teatre Vengrijoje pradeda šiuolaikinio šokio festivalį „Horizont“. Festivalyje rodomas choreografės Airos Naginevičiūtės spektaklis „Chimeros karoliai“.

Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka

Choreografės Airos Naginevičiūtės spektaklis „Chimerų karoliai“ festivalio meninio direktorius Béres Attila dėmesį patraukė ryškia choreografės ir šokėjų „atsivėrimo“ tema ir originalia forma. Jau dešimt metų kartu su kompozitoriumi Vladu Dieniniu eksperimentuodama garso ir šokio sandūroje, šiame spektaklyje Aira Naginevičiūtė tęsia judesiu ir šokiu kuriamos muzikos kryptį. Pasitelkdamos Arūno Adomaičio kurtą scenografiją, įvairias konstrukcijas, objektus, šokėjos kuria garsines skulptūras čia ir dabar. Šokėjai siekia transformuoti akustinius erdvės signalus į optines struktūras, nematomą paversti matomu.

Vos prieš trejus metus pradėjęs veiklą festivalis rimtai konkuruoja su garsiais Vengrijos šiuolaikinio šokio festivaliais Budapešte, Pécs ir Győr. Festivalio „Horizont“  programoje Vengrijos choreografų darbai  bei pastatymai iš Lietuvos, Graikijos, Čekijos, Suomijos, Kroatijos. „Horizont“ augina jaunąją žiūrovų kartą, rodydamas greta vyresnės kartos žiūrovui skirtų spektaklių, šiuolaikinio šokio spektaklius vaikams ir jaunimui.

Po spektaklio „Chimeros karoliai“ vyks susitikimas su žiūrovais.

Daugiau aktualijų