Izraelyje įvyks pirmasis Lietuvos šiuolaikinio šokio savaitgalis

Gegužės 23-25 dienomis Suzanne Dellal šokio ir teatro centre (Tel Avivas) Izraelio publikai bus pristatytas Lietuvos šiuolaikinis šokis.

Per tris dienas pasauline šokio Meka vadinamo centro salėse bus parodyti keturi spektakliai. Lietuviško šokio pasakojimą pradės Šeiko šokio teatro spektaklis „Metų laikai“, kuriame keturi skirtingų kartų ir skirtingos stilistikos šokėjai kuria harmoningą dialogą su Antonio Vivaldi muzika, atliekama Klaipėdos violončelių kvarteto (chor. Agnija Šeiko).

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Choreografės Vilmos Pitrinaitės spektaklis „Somaholidays“ tiria šiuolaikinio eskapizmo pavidalus 120 dūžių per minutę ritmu.

Dainiaus Putino nuotr.

Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Sprendimas“ (chor. Birutė Letukaitė) taip pat pasitelkia gyvą muziką scenoje (kompozitorius Antanas Jasenka ir vokalistas Ilja Gun), skulptūriškus Nyderlandų menininkės Gudos Koster kostiumus ir kuria istoriją apie suvaržymą ir išsilaisvinimą.

Svetlanos Batura nuotr.

Lietuviško šokio pasakojimo finalas Tel Avive – Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Žaidimas baigtas“ (spektaklio kūrėjai – Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Lauryna Liepaitė, Adas Gecevičius), kuriame su vaizduote ir sapnais žaidžia judesys, muzika ir vaizdas.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Lietuvos šiuolaikinio šokio savaitgalis yra Lietuvos kultūros pristatymo Izraelyje programos „Lietuviškas pasakojimas. Kultūros festivalis Tel Avive 2019“ (“Lithuanian Story. Culture Festival in Tel Aviv 2019”) renginys. Tai didžiausias iki šiol šiuolaikinės Lietuvos kultūros pristatymas Izraelyje, kurį organizuoja Lietuvos kultūros institutas kartu su Lietuvos kultūros atašė Izraelyje Elena Keidošiūte. Programa apima poezijos, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos, performanso, šokio ir kino kūrėjų pristatymą. Renginių serija tęsiasi nuo kovo 7 dienos iki gegužės pabaigos.

„Lietuviškas pasakojimas“ Tel Avive prasidėjo nuo noro bendradarbiauti su svarbiomis Tel Avivo kultūros institucijomis – tokiomis kaip Tel Avivo meno muziejus, Suzanne Dellal šokio ir teatro centras, „Teder“ muzikos klubas ar tarptautinis Felicja Blumental muzikos festivalis – bei užmegzti tęstinumą turinčius ryšius tarp jų ir Lietuvos menininkų. Tikime, kad tai bus pirmas, bet tikrai ne paskutinis kartas, kuomet mūsų partneriai Izraelyje pristatys kūrėjus iš Lietuvos. Mintis apjungti projektus po viena festivaline „kepure“ kilo siekiant geresnio renginių matomumo tokiame pramogų kupiname mieste kaip Tel Avivas. Jų įvairovė padės izraeliečiams atpažinti ir pažinti Lietuvą kaip kultūros ir šiuolaikinio meno šalį, tokią, kokios iki šiol, tikėtina, jie jos dar nebuvo atradę“, – teigė Lietuvos kultūros atašė Izraelyje Elena Keidošiūtė.

Lietuvos šiuolaikinio šokio savaitgalį organizuoja: Suzanne Dellal šokio centras, Lietuvos kultūros institutas kartu su Lietuvos kultūros atašė Izraelyje Elena Keidošiūte, Lietuvos šokio informacijos centras.

Projektą finansuoja: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir LR ambasada Izraelyje.

Daugiau aktualijų