Sėkminga pirmoji Baltijos šokio platforma

Gegužę, vykstant tarptautiniam šiuolaikinio šokio festivaliui „Naujasis Baltijos šokis’19“, pirmą kartą buvo pristatyta Baltijos šokio platforma. Daugiau kaip 60 tarptautinių scenos meno ekspertų Vilniuje stebėjo Baltijos šalių šokio spektaklius, dalyvavo tinklaveikos renginiuose ir susitikimuose su kūrėjais.

Glasses’n beard photography nuotr.

Bendradarbiavimo pranašumai

Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC), Latvijos šokio informacijos centras, Estų teatras ir šiuolaikinio šokio platforma „Sõltumatu Tantsu Lava“ bei Lietuvos kultūros institutas susivienijo bendram projektui dėl svarbių tikslų – kokybiškai pristatyti Baltijos regiono šiuolaikinį šokį tarptautinėje scenoje ir skatinti Baltijos šalių šiuolaikinio šokio kūrėjų ir organizacijų tarpusavio bendradarbiavimą, tinklo mezgimą, informacijos sklaidą, bendrų projektų ir edukacinių veiklų įgyvendinimą.

Glasses’n beard photography nuotr.

Platformos organizatoriai pažymėjo, kad viena esminių priežasčių, paskatinusių tokį glaudų bendradarbiavimą, – šokio bendruomenių dydis ir jų sukuriamų produktų matomumas tarptautinėje rinkoje. Sujungiant jėgas siekiama sulaukti didesnio tarptautinių šokio institucijų ir organizacijų dėmesio, didinti konkurencingumą tarptautinėje šokio rinkoje ir pristatyti Baltijos regiono šokio spektrą. Platformos organizatoriai siekia ilgalaikio bendradarbiavimo ir numato skirtingas tolesnes veiklas bei projektus.

Glasses’n beard photography nuotr. European Dancehouse Network (EDN) ir Global Practice Sharing (GPS) tinklų pristatymas.

Baltijos šokio meną vertino per pusšimtį ekspertų

Į Baltijos šokio platformą atvyko 62 ekspertai iš 25 Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos šalių. Platformoje dalyvavo tokių organizacijų ir renginių atstovai kaip Stockholm Culture Festival, Korzo teatras (Nyderlandai), Kowloon Cultural District (Honkongas), Maison pour la danse ir La biennale de Lyon (Prancūzija), Dance house Helsinki, Lenkų šokio platforma, tarptautinė šokio mugė „Tanzmesse NRW“ (Vokietija), „Aerowaves“ tinklas ir kt.

Glasses’n beard photography nuotr.

Ribotos festivalio erdvės ir finansai padiktavo užsienio svečių kvietimo tvarką – visi jie buvo pakviesti asmeniškai, atsižvelgiant į jų profesinius laukus, darbo pobūdį ir vykdomus tarptautinius projektus. Tačiau tai nesustabdė žinios apie pirmąją Baltijos šokio platformą sklidimo – 25 papildomai susidomėjusiems ekspertams teko siųsti neigiamą atsakymą ir įrašyti į ateities renginių sąrašus.

Glasses’n beard photography nuotr. Šokio vitrinos pasirodymai ir kūrėjų prisistatymai

Platformos metu ekspertai ir žiūrovai stebėjo 7 pilnos trukmės spektaklius iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, ekspertams buvo pristatyta 16 projektų šokio vitrinos (showcase) programoje. Platformos metu savo veiklą taip pat pristatė du tarptautiniai tinklai: European Dancehouse Network (EDN) ir Global Practice Sharing (GPS), vyko tinklaveikos renginiai.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr. Šeiko šokio teatro spektaklio „Boléro – Extended“

Įvertinimas ir pirmieji rezultatai

Pirmoji Baltijos šokio platforma sulaukė didžiulio užsienio profesionalų ir visų trijų Baltijos šalių šokio bendruomenių palaikymo ir įvertinimo. Daugumai užsienio ekspertų tai buvo pirma kelionė į Lietuvą ir pirma pažintis su Baltijos šalių šokio bendruomene. Ekspertai pažymėjo, kad juos sužavėjo Baltijos šalių kūrėjų atvirumas ir noras bendrauti, profesionalumas pristatant savo kūrybą. Teigiamai buvo įvertintas platformos organizavimas ir vyravusi atmosfera. O platformos dalyviai džiaugėsi galimybe pamatyti kūrėjus iš šalių kaimynių ir proga daugiau sužinoti vieniems apie kitus.

Glasses’n beard photography nuotr.

Baltijos šalių šokį pristatančios platformos rezultatų sulaukta iš karto jai pasibaigus: didžiausia Europoje šokio bienalė „Tanzmesse NRW“ pakvietė platformos organizatorius pristatyti Baltijos šokį 2020-aisiais vyksiančioje mugėje. Planuojama, kad Baltijos šokio pristatymui bus skirtas atskiras renginys.

Toks pat pasiūlymas gautas iš scenos menų bienalės CINARS (Kanada), taip pat pradėtos derybos dėl platesnio Baltijos šokio pristatymo tarptautinio scenos menų tinklo IETM renginiuose.

Glasses’n beard photography nuotr.

Platformoje dalyvavę šokio menininkai turėjo išskirtinę galimybę savo kūrybą pristatyti užsienio ekspertams tiesiogiai, megzti naujus ryšius, siūlyti savo produkciją užsienio rinkai, todėl neabejotinai laukia naujienos apie platformos metu gimusius projektus. Pirmoji Baltijos šokio platforma tapo sėkmingu startu ateities renginiams – ją rengti nuspręsta kas dvejus metus, tad antroji Baltijos šokio platforma vyks jau 2021-aisiais Estijoje.

Daugiau akimirkų iš Baltijos šokio platformos mūsų vaizdo reportaže

Daugiau aktualijų