Šiuolaikinio cirko atlikėjų pasirodymai ConTempo festivalyje

Lietuvos šokio informacijos centras tarptautiniame scenos menų festivalyje ConTempo pristato du CircusNext programos metu kurtus darbus.


Ištrauka iš spektaklio „Materija“, nuotrauka Darragh Mcloughlin

CircusNext – tai jaunus ir talentingus šiuolaikinio cirko atlikėjus remianti tarptautinė platforma. Šiame Europos šalių tinkle dalyvauja apie 30 partnerių iš 17 šalių. 2018 metais CircusNext partneriais tapo Lietuvos šokio informacijos centras, šiuo metu platformoje atstovaujantis ne tik Lietuvą, bet ir kitas Baltijos šalis – Latviją ir Estiją. Unikalumas ir kūrybiškumas – platformos partnerių ieškomi bruožai jaunų šiuolaikinio cirko kūrėjų darbuose. Atrankas įveikę menininkai sulaukia platformos veikloje dalyvaujančių ekspertų pagalbos tiek kuriant, tiek visuomenei pristatant cirko spektaklius, kurie kelia klausimus, stulbina, keri, jaudina.


Ištrauka iš spektaklio „ZOOG“. Nuotrauka: Christian Lauzin

Lietuvos šokio informacijos centras tarptautinio scenos menų festivalio ConTempo žiūrovus kviečia pamatyti Italijos kūrėjo Andrea Salustri spektaklį „Materija“ bei Amir Guetta ir Hemda Ben Zvi, kūrėjų iš Izraelio darbą ZOOG („pora“ hebrajų kalba). Andrea Salustri, Amir Guetta ir Hemda Ben Zvi savo šiuolaikinio cirko spektaklius kūrė padedant CircusNext programos ekspertams ir partneriams. Šie pasirodymai rekomenduojami ne tik suaugusiems, bet ir jauniesiems ConTempo festivalio žiūrovams.


Ištrauka iš spektaklio „Materija“

Andrea Salustri mokėsi choreografijos, kontaktinio žongliravimo, ugnies manipuliavimo, o taip pat filosofijos. Spektaklyje „Materija“ jis sukuria veiksmą, žaisdamas su objektais iš polistireno, leisdamas jiems laisvai judėti, imtis savo iniciatyvų, atskleidžia, kokia gyvybinga ir stebinanti gali būti ši medžiaga.

Amir ir Hemda yra akrobatai, kartu dirbantys nuo 2013 metų. Spektaklyje ZOOG naudoja unikalią, pačių išvystytą judesio kalbą, įkvėptą Brazilijos kovos meno Capoeiros, parkūro ir šokio. Pasitelkdami fizinius elementus, Amir ir Hemad kalba apie įtemptus meilės ir neapykantos žaidimus, begalinį bendrumo siekimą, žiaurumo ir švelnumo mainus. Šis kūrinys, tai nuoširdus, nepagražintas, kupinas žavesio ir humoro nuotykis.


Ištrauka iš spektaklio „ZOOG“. Nuotrauka: Christian Lauzin

Spektaklį „Materija“ pamatyti galima rugpjūčio 25 d. (sekmadienį) 13.00 val. „Girstučio“ kultūros ir sporto centre. Bilietais internetu prekiauja tiketa.lt

Spektaklis ZOOG rodomas rugpjūčio 24 d. (šeštadienį) 15.00 val. J. Biliūno aikštėje, Kačerginėje bei Rugpjūčio 25 d. (sekmadienį) 17.00 val. Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kieme. Pasirodymai yra nemokami.

ConTempo – tarptautinis scenos menų festivalis inicijuotas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, nuo 2019-ųjų organizuojamas Kaune ir Kauno rajone. Festivalio programoje – kruopščiai atrinkti šiuolaikinio scenos meno projektai ir menininkai iš Lietuvos ir tarptautinių scenų. Daugiau apie festivalį bei programą galima rasti www.contempofestival.lt.

Daugiau aktualijų