Dance.lt Summer Intensive: po šokio seminarų – laikas pokalbiams ir kinui

Nors rugpjūčio 16-24 dienomis vyksiančio „Dance.lt Summer Intensive“ pagrindą sudaro intensyvūs šokio seminarai ir kūrybinės laboratorijos, Lietuvos šokio informacijos centras kviečia jungtis ir prie vakarinės programos, kuri dienos metu įgautas technines žinias papildys kitokiais įkvėpimais, neformaliu bendravimu su mokytojais ir bendraminčiais. Dauguma renginių – atviri ir nemokami tiek seminarų dalyviams, tiek žmonėms besidomintiems šokiu.


Tado Almanto nuotrauka

Susipažinti ir atsipūsti

Rugpjūčio 20 d. 20 val. „Menų spaustuvės“ kavinėje vyks tradicija tapęs jaukus pokalbių vakaras. Jo metu bus galima susipažinti su „Dance.lt Summer Intensive“ mokytojais, diskutuoti, dalintis patirtimi ir užduoti rūpimus klausimus. Atidarymo vakare dalyvaus Clementine Deluy, Douglas Becker, Emily McDaniel, Helder Seabra, Roser Lopez Espinosa ir Lukas Karvelis.

Daugiausiai jausmų sukelianti „Dance.lt Summer Intensive“ dalis – rugpjūčio 24 d. vyksiantis uždarymo vakaras, kurio metu seminarų dalyviai trumpuose pristatymuose pasidalina, ko mokėsi intensyvios šokio savaitės metu, o vėliau persikelia į vakarinę šokių aikštelę. Čia laukiami dalyvių draugai ir artimieji, šokio bendruomenė ir visi kiti užsukę įdomiam vakarui.


Tado Almanto nuotrauka

Specialiai „Dance.lt Summer Intensive“ dalyviams ruošiama ir daugiau dieninę programą papildančių renginių – susitikimai ir pokalbiai su mokytojais ir kitų seminarų dalyviais bei tibetietiškų dubenėlių meditacijos vakaras, padėsiantis atsipalaiduoti po intensyvių treniruočių.

Filmų vakare – dokumentinė premjera

Programos dalis, ypač aktuali visiems šokio ir jo asmenybių gerbėjams – premjerinis filmų vakaras „Lietuvos šokio kūrėjų portretai: Martynas Rimeikis ir Rūta Butkus“. Dokumentinių apybraižų peržiūra vyks rugpjūčio 23 d. 20 val. „Menų spaustuvės“ kišeninėje salėje, o iškart po jos vyks diskusija, moderuojama Helmuto Šabasevičiaus. Lietuvos šokio kūrėjų portretai –Lietuvos šokio informacijos centro projektas, kurio metu kasmet kuriamos dokumentinės apybraižos, pristatančios Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų ir atlikėjų asmenybes, jų vykdomą kūrybinę veiklą, Lietuvos šokio istorijai svarbius įvykius ir akimirkas. Šiemet pristatomų filmų dėmesio centre – baleto artistas ir kūrėjas Martynas Rimeikis bei šiuolaikinio šokio menininkė Rūta Butkus.


Kadras iš dokumentinės apybraižos „Lietuvos šokio kūrėjų portretai: Martynas Rimeikis ir Rūta Butkus“

Baleto artistas, primarijus Martynas Rimeikis – perspektyvus ir ryškus choreografas. Jo sukurtiems darbams yra patikėtos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenos, šokio kritikai pabrėžia jo sukurtą savitą choreografinį braižą ir kūrybinius darbo metodus su šokėjais. Pats menininkas prisipažįsta, kad šokį visuomet jautė kur kas stipriau nei pats savo kūnu sugebėjo jį emociškai perteikti kitų choreografų spektakliuose, todėl šiandien kūryba suteikia jam išsilaisvinimo jausmą.


Kadras iš dokumentinės apybraižos „Lietuvos šokio kūrėjų portretai: Martynas Rimeikis ir Rūta Butkus“

Rūta Butkus – provokuojanti šiuolaikinio šokio menininkė, pabrėžianti, kad menas neturi patikti, jis turi kelti klausimą, „judinti“. Ilgą laiką Rūta bendradarbiavo su Lietuvos teatro ir šokio kūrėjais, kūrė vaidmenis spektakliams, muzikiniams vaizdo klipams, pristatė savo darbus. 2017 metais ji buvo pakviesta dėstyti į Kinijos Hangdžou muzikos konservatoriją, kur tapo savotišku ledlaužiu, supažindindama Kinijos baleto ir klasikinio šokio studentus su šiuolaikinio šokio raiška. Šiandien Rūta yra atvira kūrybiniams procesams visame pasaulyje, bendradarbiauja su tarptautiniais kūrėjais. „Saugumas, patogumas manęs netraukia, kuomet viskas kūryboje tampa per aišku, turiu eiti kažkur kitur“, Rūta Butkus.

„Dance.lt Summer Intensive“ vyksta Vilniuje, rugpjūčio 16-24 dienomis. Projektą organizuoja Lietuvos šokio informacijos centras, remia – Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros ministerija. Visi trys vieši renginiai – pokalbių ir uždarymo vakarai bei filmų peržiūra yra atviri ir nemokami visiems.

Daugiau aktualijų