„Klaipėdanse” šokio dirbtuvės jungs miesto bendruomenę

Pirmąją rugsėjo savaitę uostamiesčio šokio ir teatro studentai, bei šokio mėgėjai kviečiami į nemokamus šiuolaikinio šokio užsiėmimus, kuriuos ves prancūzų choreografė, šokėja ir performansų atlikėja Mathilde Monfreux. Dirbtuves organizuoja Šeiko šokio teatras, Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje (Prancūzija), bei Klaipėdos Universitetas.


D’écran nuotrauka

Šokio studentai kviečiami į seminarus rugsėjo 2-11 dienomis, o užsiėmimai mėgėjams ir miestiečiams be šokio patirties suplanuoti 4-7 bei 9-10 dienomis. Šokio dirbtuvių kulminacija – dalyvių performansas, vyksiantis rugsėjo 11 d., atviroje miesto erdvėje. Visi užsiėmimai yra nemokami tačiau svarbu pastebėti, jog šiais metais dalyvių skaičius yra ribojamas iki 15 asmenų – suskubkite registruotis!

Kano miesto nacionalinio choreografijos centro vadovas Alban Richard įsitikinęs, kad bendruomenę buriantys projektai parodo, kaip žmonės yra išsiilgę būti kartu. Prancūzo nuomone, mes esame įpratę prie uždaro gyvenimo, sukamės viename rate: šeima, darbas, draugai. Tačiau dalyvavimas tokiuose renginiuose, kaip kūrybinėse dirbtuvės, sužadina bendrystės jausmą mumyse. Bendruomenėje leidžiama paliesti kitą, išgirsti jo istoriją, ir pasidalinti savąja.

M. Monfreux Kano centre su vietos bendruomene įtraukiančiais projektais dirba dešimtmetį ir nekantriai laukia susitikimo su klaipėdiečiais, kuriems paruošė ypatingą programą: „Speciali tampri medžiaga, kurią naudosime kūrybiniame procese, mums padės ieškoti kontakto vienas su kitu, „užkurs“ vaizduotę, talkins improvizuojant ir siekiant įgyvendinti savo idėjas. Kūrybiniame procese pasitelksime šokį, prisilietimus, kreipsime dėmesį į bendruomenę, atrasime šokio, performatyvumo ir džiaugsmo jungtį!” – mintimis dalijasi šokėja.


T.D’Aram nuotrauka

Šios dirbtuvės – tarptautinės programos „KlaipėDanse” dalis. Tai Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programa, įgyvendinama nuo 2017 metų. Trejų metų programoje numatyta kasmet pastatyti po vieną šiuolaikinio šokio koprodukcijos spektaklį ir užtikrinti jo sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei įgyvendinti tris meistriškumo kursus profesionaliems šokėjams ir Klaipėdos miesto bendruomenei, parengti tarptautinę šiuolaikinio šokio bakalauro programą.

2017 metais projektas startavo su kūrybinėmis dirbtuvėmis studentams, šokėjams ir miestiečiams, o jo kulminacija tapo choreografo A. Richard šokio spektaklio „Shake that Devil!” premjera. Spektaklyje šalia šokio profesionalų iš Prancūzijos ir Lietuvos dalyvavo ir gausus būrys šokio studentų bei klaipėdiečių. 2018 metais, minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį, didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o vėliau Prancūzijoje pristatytas A. Richard spektaklis „Pareiškiu – Brandir”. 2019 metų naujo spektaklio premjera planuojama rugsėjį tarptautinio meno festivalio „PLArTFORMA“ metu.

Projekto veiklos pažymi glaudų Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei universiteto bendradarbiavimą, Klaipėdos šiuolaikinį šokį įrašo į Prancūzijos kultūros žemėlapį bei stiprina pagrindą kitiems kultūriniams projektams.

Registracija: https://forms.gle/FNbzTJLwX1EjKzaW6

Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/353013095371231/

Informacija: info@seikodancecompany.com, +370 672 29267

Daugiau aktualijų