„Nuepiko“ šokio spektaklio „(g)round zero“ turas po Lietuvą

Drąsūs, žaismingi ir nepaliaujantys stebinti – tokie yra šokio spektaklio „(g)round zero) herojai, šią žiemą aplankysiantys net penkis Lietuvos miestus: Klaipėdą, Alytų, Vilnių, Panevėžį ir Kauną. Šmaikštus, tarptautinio pripažinimo jau spėjęs sulaukti trijų šokėjų Mariaus Pinigio, Mariaus Paplausko ir Andriaus Stakelės įkurtos šokio trupės „Nuepiko“ spektaklis prasidėjo nuo kūrėjų vienas kitam mesto iššūkio, noro ištrūkti iš savo komforto zonos ir išlaisvinti viduje slypinčius vaikus.

Spektaklis „(g)round zero“ yra ne tik kvapą gniaužianti sceninė, skirtingas šokio disciplinas savyje talpinanti, kova, bet ir įtaigi duoklė šokėjų vaikystės herojams. „Rokis“, „Terminatorius“, „Gelbėtojai“, „Mirtina kova“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas, „Backstreet Boys“, „All4one“ ir „Modern Talking“ – tai tik keli filmai, muzikos atlikėjai, grupės ir aktoriai įkvepiantys šokėjų trejetą.

Juoko, akrobatikos ir energijos pliūpsnį garantuojantis spektaklis įvairiuose Lietuvos miestuose svečiavosi jau ne kartą, o praeitais metais pripažinimo sulaukė Izraelyje ir Meksikoje. Svarbiausia, kad tai spektaklis, kurį galima, ar net dera, pamatyti daugiau nei vieną kartą. Jo kūrėjai nepaliaujamai eksperimentuoja ir ieško naujos kūrybinės raiškos, todėl kiekvienas jų pasirodymas unikalus ir savitas, o jį mačiusieji iškeliauja pasisėmę motyvacijos ištisiems metams.

Nuomonės

Nuo pirmadienio pradėsiu sportuoti“ (asmeninė žiūrovo nuomonė)

Kol gausybė lietuvių skiria kur kas daugiau laiko ir energijos skundams ir kritikai, užuot ieškoję problemų sprendimo būdų, ypač smagu stebėti žmones, kurie akivaizdžiai „kaifuoja“ užsiimdami savo veikla. “ (Aušra Kaminskaitė, Menų faktūra)

Vienas tų spektaklių, po kurių negali nustoti šypsotis ir negalvoji apie tai, kaip greičiau išeiti iš salės, kad pirmas pasiimtum paltą. Tai – kaip geras filmas, kurio siužeto nesinori pasakoti draugui, kad sėdėdamas šalia jam pirmą kartą viską matant, stebėtum, kaip keičiasi jo veidas.“ (Indrė Vėlyvytė. dance.lt)

(g)round zero“ yra ilgų paieškų ir eksperimentų rezultatas, kurio kiekvienas elementas yra reikšmingas, apsvarstytas ir puikiai atliktas. <…> kūrėjai meistriškai žaisdami iš jų vaikystės kylančiais įvaizdžiais ir nebijodami peržengti šokio konvencijų, parodo, jog ir šiuolaikinis šokis gali būti pramoginis.“  (Justina Kiuršinaitė, dance.lt)

Susirinkę galėjo numanyti, kad pasirodymas tikrai nebus abstrakcijų lydinys, kas apskritai būdinga lietuviškuose šiuolaikinio šokio spektakliuose. Šokėjams išėjus į sceną, negali nesišypsoti. “ (Kristina Apanavičiūtė, teatrai.lt)

Šokio spektaklis „(g)round zero“:

Lapkričio 30 d. Klaipėda (Kultūros fabrikas)

Gruodžio 7 d. Alytus (Alytaus teatras)

Gruodžio 18 d. Vilnius (Menų spaustuvė)

Gruodžio 20 d. Panevėžys (Juozo Miltinio teatras)

Gruodžio 21 d. Kaunas (Kauno Kamerinis teatras)

 

Idėja: Marius Pinigis

Choreografija ir atlikimas: Marius Paplauskas, Marius Pinigis, Andrius Stakelė

Muzika: Andrius Stakelė

Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas

Bilietus platina: Tiketa

Daugiau aktualijų