M. S. Šimulynaitė: baleto pamokos, bei mankštos vyksta ir karantino metu

Baleto šokėjų bendruomenė, kartu su likusiu pasauliu, yra priversta gyventi karantino sąlygomis. Nors baleto studijos ir teatrai uždaryti, choreografė Marija Simona Šimulynaitė ragina meno atstovus neatsipalaiduoti ir išnaudoti laiką tobulėjimui.

„Baltijos baleto teatras“ (BBT), kurio įkūrėja yra M. S. Šimulynaitė, šiuo metu yra uždarytas, tačiau veikla nesustojo – baleto užsiėmimai jau antrą savaitę vyksta nuotoliniu būdu individualiai ir grupėmis.

„Turime pripažinti situacijos rimtumą. Privalome saugoti vieni kitus, tačiau kartu produktyviai išnaudoti laiką namuose. Profesionaliam baleto šokėjui viena praleista treniruotė kainuoja beveik savaitę pastangų, kad vėl būtų atgauta fizinė forma. Tad jei karantino metu raumenys bus atpalaiduoti, užtruks visą mėnesį, kol vėl pavyks grįžti į įprastą ritmą iki karantino“, – atkreipia dėmesį M. S. Šimulynaitė.

Ji pripažįsta, kad priprasti prie naujų sąlygų vesti baleto užsiėmimus transliuojant juos ekrane pirmąją karantino savaitę nebuvo taip paprasta. Nepaisant fizinio kontakto nebuvimo su BBT studijos mokiniais, procesas „įsisuko“ ir jie toliau visapusiškai gilina žinias apie baletą ir praktikuojasi.

„Baleto teorija išdėstoma lygiai taip pat, kaip ir anksčiau, tačiau sutvirtinti kūną fiziškai ir mokytis baleto elementų yra kone dvigubai svarbiau, o tam jau reikia specialių sąlygų. Nors daugelio namuose nėra tinkamos šokio dangos ar užtektinai erdvės, BBT studijos mokiniai uoliai dirba, įsiklauso į pastabas, ir stengiasi siekti rezultatų“, – teigia M.S. Šimulynaitė.

Sudėtingas periodas ne tik baleto bendruomenei, bet ir kitų stilių šokėjams, profesionaliems sportininkams ar tiesiog sporto entuziastams, kurie po darbų mėgdavo apšilti sporto salėje. Pasak M.S. Šimulynaitės, džiugu, kad dėka šiuolaikinių technologijų procesas nesustoja ir mokytis galima savo namų aplinkoje.

Virtualios baleto pamokos vyksta tokiu pat intensyvumu, kaip vykdavo BBT studijoje – paaugliams, vaikams 2-4 kartus, suaugusiems 3-5 kartus per savaitę arba individualiai pagal poreikį. Be to, kaip pažymi pedagogė ir choreografė, esant poreikiui, virtualių pamokų video reportažai išlieka ir yra dokumentuojami, todėl bet kada galima grįžti prie ankstesnės pamokos ir kartoti tai, kas nebuvo įsisavinta.

Ištrauka iš virtualios šokio pamokos

Visgi ne visa BBT veikla funkcionuoja kaip iki karantino. Svarbią dalį teatro veiklos sudarė spektakliai, renginiai bei kiti įvairūs projektai, kurie turėjo būti vykdomi visoje Lietuvoje artimiausiu metu. Dėl pasaulį krečiančios pandemijos pastatymai nukelti į vasarą ar net į kitą sezoną. „Sudėtinga ir neprognozuojama situacija apgaubė mus nežinia, o finansiškai privertė stipriai „susiveržti diržus“. Kol kas tik galime spėlioti, kaip stipriai meno pasaulį palies šie įvykiai ir numatoma krizė, o ypatingai tokius, kaip mes, nekomercinius ir nevalstybinius teatrus“, – kalba BBT įkūrėja M.S.Šimulynaitė.

Daugiau aktualijų