Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS skelbia atvirą kvietimą

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS skelbia atvirą kvietimą profesionaliems teatro ir tarpdisciplininių menų kūrėjams teikti savo kūrybines idėjas.

Festivalio organizatoriai nusprendė, kad šis festivalis, vykstantis pandemijos metais, privalo būti kitoks. „Pasaulyje viskas nuolat keičiasi, stabili išlieka tik kaita. Tad teatras turi save permąstyti, atrasti iš naujo, keistis ir taikytis prie naujų sąlygų“, – sako „Sirenų“ meno vadovė Kristina Savickienė.

Dvi esminės sąlygos, kurios paskatino festivalio organizatorių sprendimą – tai uždarytų kultūros įstaigų krizė, skaudžiausiai palietusi mūsų kūrėjus, kurios pasekmes tikriausiai jausime dar ilgai ir skaudžiai. Antra – tai nežinia, supanti užsienio kūrėjų galimybes atvykti į Lietuvą bei rengti spektaklius. Tad „Sirenos“ šiemet savo biudžetą, įprastai skirtą užsienio programai ir lietuviško teatro vitrinai, nusprendė skirti naujo, kitokio, pandemijos metu galinčio veikti teatro paieškoms ir kūrimui. Šių metų „Sirenoms“ bus ypatingai svarbus kūrybinis procesas, o ne tik rezultatas.

Kvietimo tema
„Sirenos“ skelbia atvirą kvietimą Lietuvos kūrėjams per vasarą parengti projektus, kurie reflektuotų šiandien pasaulyje vykstančių socialinių, politinių, psichologinių lūžių temas ir atitiktų karantino metu teatrui keliamus reikalavimus nedidelių susibūrimų ar virtualias teatro formas. Festivalis lieka su Unwelcome tema: domina akimirksniu tarp mūsų iškilusios sienos ir jų pasekmė mūsų gyvenimui – trumpalaikė ir ilgalaikė.

Formos
Laukiami scenos menų ir tarpdisciplininių projektų idėjos, kurios turėtų būti tinkamos įgyvendinti rudenį.

Projektai gali vykti gryname ore, patalpose nedidelėms grupėms žmonių, internete ir visaip kitaip, visos pandemijos metu tinkamos įgyvendinti idėjos bus svarstomos.

Atrinktų projektų kūrėjams bus pasiūlyta mentorystės programa bei meistriškumo kursai.

Mentorystės programoje jau sutiko dalyvauti menininkų kolektyvas „Gob Squad“ (Vokietija, Didžioji Britanija) ir „Blast Theory“ (Didžioji Britanija). Šiuo metu dėl mentorystės galimybių tariamės dar su keliais Europos teatro kūrėjais.

„Sirenų“ festivalio metu numatomos meistriškumo klasės su menininkų kolektyvu „Gob Squad“ (Vokietija, Didžioji Britanija), „Rimini Protokoll“ režisieriumi Stefan Kaegi (Vokietija) ir teatro režisieriumi Oliver Frljić (Kroatija); sąrašas nėra baigtinis, jis dar pildomas.

Teikimas
Iki birželio 9 d.
Paraiškos formą galite užpildyti ČIA: https://bit.ly/3fIMM6M

Informacija pasiteiravimui: info@sirenos.lt

Sprendimai
Iki birželio 23 d. idėjas svarstys „Sirenų“ meno taryba (Oskaras Koršunovas, Audra Žukaitytė, Elona Bajorinienė, Dovilė Zavedskaitė), užsienio ekspertai ir „Sirenų“ komandos nariai.

Sirenų datos
Rugsėjo 24- spalio 10, 2020.

Biudžetas
Priimaos idėjos, kurios turi dalinį finansavimą arba visai jo neturi. Vienam projektui numatoma skirti iki 13 000 eur.

Daugiau aktualijų