Nemokamas judesio seminaras „50+“: „Džiaugsmas kalbėtis“ su choreografe Grėte Šmitaite (LT/DE)

Data ir vieta: 2020 m. birželio 20 ir 21 d. 11:00 – 14:00 val. Low Air Vilniaus miesto šokio teatre, Gedimino pr. 2A (lll aukštas).

Rengėjai: Rūtos Junevičiūtės paroda „Aisopika“ Nacionalinėje Dailės Galerijoje ir „Low Air“ Vilniaus miesto šokio teatras.

Choreografė Grėtė Šmitaitė apie seminarą: „Susitikę Low Air šokio teatro studijoje kalbėsime judesiais, žiūrėsime, kiek galima pasakyti kūnu ir kaip galima suprasti kitą. Žmogus, ypač vyresnis, yra pilnas patirties ir emocinių krūvių. Seminaro metu pasitelkę vaizduotę, humorą ir fizines užduotis išreikšime tai, kas kūne yra. Kalbėsime judesiais ir buvimu. Mokysimės išsakyti ir girdėti.“

Mano oda dainuoja ir pirštai pasakoja

A. Nyka-Niliūnas

Grėtė Šmitaitė (LT/DE) – atlikėja, choreografė. Ji yra dirbusi su airių choreografu Stephen Batts, kuris daugybę metų kuria šiuolaikinio šokio projektus su vyresnio amžiaus žmonių, vaikų ir profesionalių atlikėjų grupėmis taikydamas visiems tuos pačius principus. Jis parodo žmoguje esančias galimybes, kurių jis/šis pats nežinojo turįs. Kita Šmitaitę įkvėpusi kūrėja, su kuria ji dirbo kaip atlikėja, – austrų choreografė Doris Uhlich. Uhlich darbai, sukurti kartu su vyresniais bei skirtingų kūno galimybių žmonėms bei su profesionaliais šokėjais, yra žinomi visame pasaulyje. 2017 m. Šmitaitė baigė „Šokis. Kontekstas. Choreografija“ bakalaurą HZT universitete Berlyne. Ji siekia toliau dirbti su šokiu kaip žmogaus būdu suvokti ir dalintis.

Seminaras pirmiausia skiriamas vyresniems nei 50 metų dalyviams.

Laukiami visi. Fizinis pasirengimas bei šokio patirtis nebūtina. Būtina atsinešti judesiui patogią aprangą.

Šis seminaras yra vienas iš renginių, lydinčių menininkės Rūtos Junevičiūtės parodą „Aisopika“ Nacionalinėje dailės galerijoje gegužės 19 – birželio 28 dienomis.

Vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija (iki birželio 19 d.): užpildant registracijos formą arba telefonu: +370 64352141

Daugiau aktualijų