Šokėjas Lukas Karvelis nominuotas Hagos miesto Piketo meno apdovanojimui

Liepos 10 d. Hagos miesto (Nyderlandai) Piketo meno premijų (Piket Art Prizes) komitetas paskelbė šių metų premijų nominantus, tarp kurių yra lietuvis šokėjas, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis, Lukas Karvelis.


Lukas Karvelis, šokio spektkalis „Blank Spots“. Choreografija ir atlikimas Lukas Karvelis. Vojtěch Brtnický nuotr.

Šios premijos teikiamos nuo 2014 metų trijose Hagos miestui svarbiose menų srityse (tapyba, šokis, teatras) jauniesiems (iki 30 m.) perspektyviems kūrėjams, kurių kūrybinis kelias susisiejo su šiuo miestu.

Laureatai bus paskelbti lapkričio mėnesį.

Kviečiame išgirsti ekspertų įspūdžius apie Luko Karvelio kūrybą.

Lukas Karvelis yra dirbęs su žymiais choreografais, tokiais kaip Marina Mascarell, Jiri Kylianas, Antoninas Comestazas, „Alleyne Dance“, Cayetano Soto. Jis mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiulrionio menų mokykloje, o vėliau „Codarts“ menų universitete Nyderlanduose.

2015–2018 m. kaip kūrėjas rezidavo „Performnce Bar“ Roterdame. 2017 m. gavo stipendiją iš choreografo J. Kyliano. Tais pačiais metais dalyvavo AI17 šokio festivalyje Toronte, Kanadoje. Rengė kūrybinį projektą su dizainere Youjia Jin Paryžiaus mados savaitėje 2017-aisiais.

2018 m. gavo 2 vietos prizą ir video prizą Štutgarte vykstančiame „Solo-Tanz“ konkurse. Tais pačiais metais dalyvavo festivalyje „Lucky Trimmer“ Vokietijoje ir šokio platformoje Berne, Šveicarijoje. Praeitą pavasarį su mainų programa aplankė Niujorke esančią Alvino Ailey šokio mokyklą. Jo solo spektaklis „Blank Spots“ buvo pristatytas Vokietijoje, Olandijoje ir Brazilijoje.

Daugiau aktualijų