„Dance.lt Summer Intensive“ kviečia registruotis į vasaros šokio edukaciją

Šokio profesionalai ir mylėtojai vasarą užbaigti ir naujam sezonui pasiruošti ir vėl galės kasmetinėje „Dance.lt Summer Intensive“ šokio mokykloje. Didžiausią šiuolaikinio šokio edukacijos renginį Lietuvoje organizuojantis Lietuvos šokio informacijos centras džiaugiasi susitvarkęs su pokarantininio meto iššūkiais ir pristato dvi tarptautines šokio edukacijos programas. Rugpjūčio 10-14 dienomis vyks programa jaunimui, o 17-22 d. suaugusiesiems. Šokio seminarus ir kūrybines laboratorijas ves septyni šokio profesionalai iš užsienio ir Lietuvos.


Dance.lt Summer Intensive / Lietuvos šokio informacijos centro archyvas

„Šiemet dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos programą teko keisti ne kartą. Taip pat svarstėme ir skirtingus edukacijos formatus, tiek gyvus, tiek virtualius. Labai džiaugiamės, kad galime pasiūlyti net naujieną – dvi tarptautinių mokytojų programas ir išsiilgtus gyvus seminarus. Galvodami apie dalyvių saugumą, taip pat koregavome tvarkaraštį bei suplanavome mažesnes dalyvių grupes,“ – sako projekto vadovė Laima Zamžickė.


Projekto vadovė Laima Zamžickė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Rugpjūčio 10 – 14 dienomis „Dance.lt Summer Intensive“ startuos su kūrybine laboratorija 12-14 metų paaugliams. Projekto dalyviams gerai pažįstama Arina Trostyanetskaya paaugliams ves baleto technikos užsiėmimus. Iš Rusijos kilusi A. Trostyanetskaya baigė Vaganavos baleto akademiją, vėliau šoko vienoje garsiausių šokio trupių –„Netherlands Dance Theatre” (NDT 2), kur dirbo su tokiomis choreografijos legendomis kaip Hans van Manen, Paul Lightfoot ir Sol León. Šiuolaikinio šokio technikos užsiėmimus jaunimui ves žinoma Lietuvos choreografė ir pedagogė Erika Vizbaraitė. Svarbiausia laboratorijos dalis bus kasdienė abiejų mokytojų vedama kūrybinė sesija, kur dalyviai patys improvizuos, mokysis scenos gudrybių ir ieškos savitos šokio kalbos.


Arina Trostyanetskaya. Jan Christiansen nuotr.

Rugpjūčio 17 – 22 dienomis suaugusiųjų edukacinėje programoje baleto ir šiuolaikinio šokio technikos seminarus ves Kanados šokio žvaigždė – choreografas Joshua Beamish. Jis dalyviams perduos savo amerikietiško baleto pasirengimo patirtį ir mokys šiuolaikinio šokio repertuaro.


Joshua Beamish. Gotham Fotografia nuotr.

Šiuolaikinio šokio improvizacijos ir darbo su žeme įgūdžius savo seminare kvies tobulinti Ilze Zirina – daugiau nei dešimtiems metų patirtį turinti šiuolaikinio šokio pedagogė iš Latvijos.

Estės Külli Roosna ir norvego Kenneth Flak duetas „Dance.lt Summer Intensive“ metu ves šiuolaikinio šokio technikos seminarus ir kūrybinę laboratoriją, kurios metu dalyviai naudos belaidžius, prie kūno tvirtinamus sensorinius jutiklius, suteiksiančius galimybę šokant sukurti savo garso takelį.


Külli Roosna ir Kenneth Flak. Tiit Lukk nuotr.

Kaip ir kasmet, užsienyje įgytomis žiniomis kviečiami dalintis jaunosios kartos lietuvių šokėjai, tad šiemet prie „Dance.lt Summer Intensive“ jungiasi Ieva Navickaitė, kuri ves šiuolaikinio šokio seminarus. Šiuolaikinio šokio ir vizualiųjų menų studijas ji baigė „Idyllwild Arts Academy“ Kalifornijoje, JAV. Po studijų Ieva dirbo su „Kibbutz“ šiuolaikinio šokio kompanija Izraelyje, su Jerome Meyer, Lillian Barbeito („Bodytraffic Company“) Los Andžele ir kitais nepriklausomais kūrėjais bei choreografais. Šiuo metu Ieva dirba „Van Huynh“ trupėje šokėja ir choreografo asistente, taip pat moko ir kuria individualiai.


Ieva Navickaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Suaugusių edukacijos programą rugpjūčio 17 dieną atidarysime pokalbių vakaru. Tai – jau tradicija tapęs jaukus renginys, kurio metu galima susipažinti su atvykusiais mokytojais, tiesiogiai paklausti rūpimų klausimų. Rugpjūčio 22 d. programą uždarysime viešu seminarus pristatančiu renginiu. Į šiuos renginius kviečiame visus norinčius, ne tik seminarų dalyvius,“ – apie papildomus „Dance.lt Summer Intensive“ pasakoja Laima Zamžickė.

Visi „Dance.lt Summer Intensive“ užsiėmimai vyks „Menų spaustuvėje“, Šiltadaržio g. 6, Vilnius. Daugiau informacijos ir registracija: www.dance.lt. Lietuvos šokio informacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaityti daugiau