Atviras kvietimas dalyvauti Aleksandros Piriči pasirodyme „Pulsas“

Projekto trukmė: spalio 1-4 d., 2020 m.

Repeticijos: spalio 1-2 d., po 2-3 valandas.

Premjera: spalio 3-4 d., iki 2-3 valandų kasdien.

Repeticijų ir projekto pristatymo vieta: Kauno IX forto muziejus ir memorialinis kompleksas, Žemaičių pl. 73, Kaunas

Žanriškai choreografinis kūrinys „Pulsas“ yra „gyva skulptūra“, skirta maždaug 50-ies atlikėjų grupei, kurią režisuoja žymi menininkė Alexandra Pirici (Rumunija).

Choreografinį „gyvos skulptūros“ siužetą sudaro įvairūs garso ir judesio draminiai elementai – atlikėjai nedidelėmis grupėmis atkartos Kauno IX-o forto monumente vaizduojamų figūrų grupes. Kiti atlikėjai skleisdami ritmingus garsus, choreografiškais judesiais judės po monumento aikštelę glausdamiesi prie betoninių skulptūrų ir guldamiesi ant grindinio. Toks paminklo „animavimas“ konceptualiai kalba apie intymaus, fizinio ryšio užmezgimą su rūsčios plastikos monumentu, mininčiu tragiškus II-ojo pasaulinio karo įvykius. Performansas, nepalikdamas po savęs materialių pėdsakų, pažymi, kad paminklai yra ir nematomų jėgų kovos laukas, kuriame savo vietą stengiasi rasti kintantančios idėjos, nuomonės, fantazijos, baimės ir lūkesčiai. Ir šios nematomos jėgos sudaro paminklo „gyvybę“, kuri yra neatskiriama nuo viešos diskusijos apie mūsų istorinę atmintį.

Organizatoriai tikisi suburti kuo įvairesnio amžiaus, skirtingos etninės kilmės atlikėjų grupę. Pirmenybė skirta tiems, kurie turi sceninio judesio pagrindus, jau yra dalyvavę choreografiniuose projektuose, yra fiziškai aktyvūs, turi muzikinę ritminę pajautą, galbūt – ir bazinius dainavimo įgūdžius.

Aplikacijas siųsti iki 2020 m. rugsėjo 15 d. (imtinai) el. p.: edvinas@kmn.lt
Siųskite savo trumpą gyvenimo aprašymą (kartu su nuotrauka), kuriame nurodykite šiam kvietimui tinkamą patirtį.

Už dalyvavimą numatytas atlyginimas.

Projekto kuratorius: Valentinas Klimašauskas

Projekto organizatoriai: Kauno menininkų namai, Kauno IX forto muziejus, projektų erdvė Swallow

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Projekto rengėjai pasilieka teisę keisti performanso apimtį, atsižvelgiant į esamą pandeminę situaciją.

*******

Aleksandra Piriči (g. 1982, Rumunija) – menininkė, choreografė, gyvenanti ir kurianti Bukarešte. Paprastai autorė dirba muziejiniame kontekste, teatrinėje ir viešoje erdvėje. Ji atlieka ilgalaikių akcijų, performatyvių monumentų ir aplinkų choreografiją, kurioje laisvai sujungiamos šokio, skulptūros, poezijos ir muzikos sritys. Jos kūriniai nagrinėja monumentalumo, tam tikrų vietų ar institucijų istorijas bei tokiu būdu žaismingai perkuria egzistuojančias hierarchijas. Jie taip pat reflektuoja meno ir populiarios kultūros gestų istoriją, kūnų, jų buvimo ar trūkumo klausimus, politinius įvaizdžius. Jos performatyvūs veiksmai kaip gyvos akcijos dažnai tampa privačių ir viešų kolekcijų dalimis. Jos kūriniai buvo plačiai rodyti visame pasaulyje įskaitant Tate Modern Londone, New Museum Niujorke, Centre Pompidou Paryžiuje, Skulptur Projekte Miunsteryje, Čikagos architektūros bienalėje, 55-osios Venecijos bienalės Rumunijos paviljone, 9-ojoje Berlyno Bienalėje, Manifesta 10 Sankt Peterburge ir taip toliau.

Pokalbis apie skulptūrą“ su autore, Tarptautinė skulptūra, Jorkšyras, 2020

Kelios ištraukos iš ankstesnių autorės kūrinių:

Slenkstis“, Niujorkas, 2017;

Tekančios teritorijos“ Skulptur Projekte Miunsteryje, 2017;

Monumentas darbui“, Gioteburgas, Švedija, 2015.

Skaityti daugiau