Prakalbinti pastatus. Šokio teatras „Okarukas“ pristato performansą „Time Machine“

„Aš pažadu tau mama, nežinau kaip, bet aš tikiu, kad net neįmanoma yra įmanoma, aš būsiu laisva, aš keliausiu, aš įsimylėsiu ir ištekėsiu už mylimo vyro, iš to kitokio pasaulio, ir ne zakse kaip tu, o bažnyčioje, kaip rodoma filmuose iš užsienio …“

Šokio teatro „Okarukas“ performansas „Time Machine“ perkels Jus į 1987 metus, kai buvo baigti statyti naujieji Panevėžio santuokų rūmai (Civilinės metrikacijos skyrius). Performanso autoriai ir atlikėjai – Sakurako ir Phil Von duetas – bandydami prakalbinti šį tarybinės architektūros paminklą Panevėžyje, sukūrė naują įvietintą performansą, kurį pristatys „Pastatai kalba“ renginyje jau rugsėjo 12 dieną.

Menininkų tandemas užpildo pasirinktąją erdvę ir kuria dviejų žmonių istoriją žiūrovų vaizduotėje, naudodami flamenko ir butô (angl. Butoh) šokio technikas, fizinio teatro elementus, vaizdo projekcijas ir elektroninę muziką bei vokalą.

Tai pasakojimas apie moters ir vyro, netikėtai atsiradusių čia ir dabar, santykius. Žiūrovai judėdami iš vienos pastoto erdvės į kitą, galės dėliotis ir šių personažų istoriją, naudodamiesi erdvėje gyvai ir per vaizdo projekcijas pateikiamais fragmentais iš įvairių laikų/erdvių. Ieškodami rakto autentiškiems santykiams, šie du veikėjai susitinka vis kitoje realybėje ar vizijoje, vis kitose vaidmenyse, bandydami suvokti kas jie, kodėl jie čia ir dabar bei kaip būti kartu.

Performansas nemokamas ir atviras visiems. Šį projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau aktualijų