Baltijos baleto teatras pristato naują sezoną: šiuolaikinio baleto mylėtojai džiaugsis įspūdingais spektakliais

Šis ruduo Baltijos Baleto teatrui (BBT) itin svarbus ir reikšmingas – pristatoma dvidešimties spektaklių sklaida po Lietuvos regionus. Šio teatro įkūrėja režisierė Marija Simona Šimulynaitė džiaugiasi, kad jau antri metai duris atvėrusi ir BBT studija, vykdanti baleto edukacinę veiklą.


Valdo Aglinsko nuotr.

M.S.Šimulynaitė – auksinio scenos kryžiaus nominantė, pelniusi „Pixel Awards“ skaitmeninių kūrybinių industrijų apdovanojimą. Menininkė vykdė bendrus projektus, ir buvo vizitorė, bei atliko praktiką su Suomijos, Estijos, Švedijos, Anglijos, Australijos ir Prancūzijos didžiaisiais teatrais, šokio kompanijomis ir aukštosiomis mokyklomis. Režisierė net neabejoja, kad BBT studijoje Vilniuje bus laikomasi skandinaviškos edukacinės sistemos, kuri yra bene labiausiai vertinama pasaulyje, nes suteikia visapusišką pagalbą asmenybės tobulėjimui: „Dėl šios priežasties baleto mankštas galės lankyti ne tik vaikai ir paaugliai, bet ir patirties neturinčios jaunos ar vyresnės moterys“, – priduria menininkė.


Valdo Aglinsko nuotr.

Išskirtinio sezono proga BBT studijoje rugsėjo 17-osios vakarą buvo pristatomi sezono „vinys“ – šiuolaikinio baleto spektakliai: „Kitas pasaulis“ (pagal Depeche Mode muziką), Nacionalinis baletas „Vaivos juosta“ (pagal Vlado Jakubėno muziką), dramos šokio spektaklis „Mindaugas“ (Justinas Marcinkevičius), „Vienatvės armija“ kamerinis baleto spektaklis pagal elektroninę muziką ir jaukus nuotaikingas projektas, skirtas mažiesiems – „Saldainių fėjos“ (pagal Nino Rota muziką). Šiuose spektakliuose pagrindinius vaidmenis atlieka: Kristina Tarasevičiūtė, Naglis Bierancas, Žilvinas Beniuševičius, Ignas Armalis, Genadij Žukovskij, Evelina Fokina Vosylienė, Igoris Zaripovas, Audronė Stelionė, Vesta Gineitytė ir kiti.


Valdo Aglinsko nuotr.

Režisierė ir choreografė M.S.Šimulynaitė akcentuoja, kad Baltijos baleto teatras šiuo metu kovoja su labai skaudžiais pandemijos padariniais, kaip ir daugelis kitų pasaulio teatrų: „Visuomenės palaikymas ir dėmesys yra labai svarbūs ir reikalingi. Kiekvienas žiūrovas savo dėmesio parodymu prisideda prie šiuolaikinio baleto egzistencijos. Esu labai laiminga matydama mūsų baleto šeimą laimingą, stiprią ir vieningą. Mes – ne tik kolegos, bet ir draugai, visapusiškai padedantys vieni kitiems. Kartu su šokėjais smagiai aptarinėjame kūrybinio kelio nuotykius ir akimirkas, pasvajojome apie naujus, dar didesnius projektus, kuriuos galėtume padaryti ateityje. Kadangi gastrolės po užsienio šalis šiuo metu yra labai ribojamos, trupė orientuojasi į Lietuvos regionus, vykdomos partnerystės su didesnių miestų teatrais ir kultūros centrais“, – pasakoja M.S.Šimulynaitė.

BBT projektus dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau aktualijų