AURA30: savaitgalį festivalyje Frida Kahlo ir paralelinių pasaulių vizijos

Trečiadienį prasidėjęs Tarptautinis šokio festivalis „Aura30“ buvo sutiktas garsiais aplodismentais. Kauno šokio teatro „Aura“ ir Kauno simfoninio orkestro projektas „Begalybės“ nuspalvino Lietuvos „Krepšinio namus“ menininkės Gudos Koster kurtais kostiumais, o tarptautinės trupės šokėjų prakaitas „pašventino“ būsimo muziejaus grindinį. Įspūdingas reginys abejingų nepaliko – skambant orkestro muzikai su elektronikos prieskoniu, prieš žiūrovų akis šokėjai tranformavosi į geometrines abstrakcijas ir demonstravo ypač aukštą meistriškumo lygį. Siurprizas spektaklio publikai – „Begalybėse“ šoko ne tik profesionalai: skambant finaliniams akordams, su dirigentu priešakyje, į sceną išžygiavo ir orkestro muzikantai.


„Begalybės“. S. Batura nuotr.

Festivaliui įpusėjus, žiūrovų dėmesio laukia dar keturi ypač skirtingi šokio pastatymai. Spalio 2 d. 19 val. Nacionaliname Kauno dramos teatre (NKDT) naujausia, neseniai Klaipėdoje pirmą kartą parodyta, „Šeiko šokio teatro“ premjera „Aš“ (chor. Maciej Kuźmiński, Lenkija). Tą patį vakarą, 20.30 val., specialiai festivaliui adaptuota šokio teatro „Okarukas“ dueto Sakurako ir Phil‘o Von‘o intymi odė nesibaigiančiai santykių reinkarnacijai  –  „Meilė (ne) meilė“.


„Meilė (ne) meilė“. A. Gudo nuotr.

Spalio 3d., 19 val., NKDT Didžiojoje scenoje, buvusios „Auros“ šokėjos, prancūzės Claros Giambino duetas su Ludovico Murgia – „Sužeistas elnias“. Apie spektaklį, kurį įkvėpė dailininkės Fridos Kahlo istorija, kūrėja sako: „Manau, žvelgdami į mus šokančius scenoje, kiekvienas randa panašumų su sudėtinga Fridos istorija: skausmų, baimių, nusivylimų ir noro iš to išsivaduoti. Kurdama spektaklį stengiausi remtis svarbiausiais Kahlo gyvenimo istorijos momentais, išryškinti pakylimus ir nuopuolius.“ Diego vaidmenį spektaklyje atliekantis L.Murgia – naujojo šokio teatro „Aura“ sezono šokėjas, pasižymintis ypatingai elegantišku ir plastišku sceniniu judesiu.


„Sužeistas elnias“. Miško archyvo nuotr.

Spalio 3 d., 16 val., Kauno Rotušėje – festivalio dovana miestui: nemokamas estų trupės „Fine5“ spektaklis „Aš buvau čia“ (chor. Olga Žitluhina, Latvija), keliantis klausimą, ar gyvenime liko tik prisilietimai prie išmaniųjų ekranų, ar žmonėms vis dar reikia vienas kito artumo? 18 val., festivalio uždaryme – festivalio šeimininkų, Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Deginanti trintis“( chor. Brandon Lagaert, Belgija). Spektaklio choreografas tikina, kad šis  darbas gimė iš poreikio analizuoti hierarchijos sistemas. Ypač kinematografiškas ir siurrelizmo nuotaiką diktuojantis spektaklis nukels publiką pasidairyti po paralelinių pasaulių panoramą.


„Deginanti trintis“. K. Čižiūtės nuotr.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.dancefestival.lt

Daugiau aktualijų