Lietuvos šokio informacijos centro nuotolinės rezidencijos: nuo judesio iki šiuolaikinio cirko fenomeno tyrimų

Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) tęsia nuotolinių rezidencijų programą – skelbiami atrinkti kūrybinių ir profesinių rezidencijų dalyviai. Šį kartą rezidencijų metu bus įgyvendinamas 21 projektas, o savo idėjas vystys šokio ir cirko menininkai, dramaturgai, kritikai bei kiti specialistai, siekiantys gilintis į šias meno sritis.

Šokio spektaklius ir jų eskizus vystys Ema Senkuvienė, Augustės Žičkytės ir Petro Lisausko duetas, Marius Pinigis. Meninius tyrimus vykdys Ieva Navickaitė, Denisas Kolomyckis, Juditos Vassos ir Viktorijos Bobinaitės duetas. Mantas Stabačinskas tyrinės judesio formų pritaikymą regėjimo negalią turintiems žmonėms. Dalis meninius projektus vystančių rezidentų pasirinko video formatus: prie filmų kūrimo dirbs Viktorija Ambrazaitė, Agnė Muralytė, Greta Grinevičiūtė, vaizdo klipų ciklą kurs Vilma Pitrinaitė. Birutė Banevičiūtė vystys vaizdo medžiagą tėvams, skirtą kūdikių šokio patirties ugdymui skaitmeninėje erdvėje.

Į rezidencijas atrinkti trys cirko menininkai: naujajame „Cirko Sapiens“ centre dirbančios Lyla Goldman ir Aino Makipaa vystys virtualių cirko pamokų programas, Kęstas Matusevičius darbuosis prie universalios cirko pasirodymo kūrybinio proceso struktūros sudarymo.

Sigita Ivaškaitė užsiims šokio dramaturgijos kūryba bei pandemijos paveiktos dramaturgijos tyrinėjimu, Silvija Čižaitė-Rudokienė tęs Lietuvos šiuolaikinio šokio lauko tyrimą, o Monika Citvaraitė-Lansberginė – šiuolaikinio cirko fenomeno tyrimą. Į Viewpoint rašymo techniką gilinsis Arnolda Noir.

Rezidentų veiklas lydės reguliarūs virtualūs susitikimai, glaudus bendradarbiavimas su LŠIC komanda ir kitais rezidentais.

Išsamius visų rezidencijų projektų pristatymus ir naujienas apie dalyvius bus galima sekti www.dance.lt ir LŠIC socialiniuose tinkluose.

Šalia jau minėtos rezidencijų programos LŠIC organizavo specialią tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ kūrybinę rezidenciją. Šių metų lapkričio 28  d. – gruodžio 12 d. Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjai turėjo galimybę naudotis sostinės Menų spaustuvės Juodąja sale ir pilnu techniniu aptarnavimu, sukūrė spektaklių apšvietimo ir įgarsinimo eskizus, ieškojo kūrybinių sprendimų kuriant ar pritaikant scenografiją,  taip pat filmavo ar kitaip įgyvendino spektaklių eskizų ar būsimų premjerų skaitmenizavimą. Kūrybinės rezidencijos dalyviai: Vyčio Jankausko šokio teatras, „Be kompanijos“, AIROS šokio teatras, menininkės Vilma Pitrinaitė ir Grėtė Šmitaitė.

LŠIC veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaityti daugiau

Lietuvos šokio informacijos centro veiklą finansuoja

Lietuvos kultūros tarybos logotipas