„Be kompanijos“ kviečia į parodą „Neįvykęs pokalbis“

Nors pandemija kultūrinį gyvenimą sustabdė, tai kartu suteikė progą ieškoti naujų prisitaikymo ir kūrybos būdų. „Viskas priklauso nuo požiūrio. Kurti pastaruoju metu tikrai nėra lengva, ypatingai scenos meno srityje, kur tiesioginis kontaktas su publika yra šios meno rūšies esmė, tačiau šį iššūkį traktuojame, kaip dar vieną kūrybingumo raumens treniruotę! Karantinui diktuojant žaidimo taisykles mūsų vykdomą projektą Naujoje Vilnioje teko permąstyti iš esmės, iš šokio spektaklio tai virto paroda, bet labai džiaugiuosi, jog nepabūgome ir jau šią savaitę jis išvydo dienos šviesą.“ – teigia Nepriklausomos šokio organizacijos „Be kompanijos“ viena iš įkūrėjų Agnietė Lisičkinaitė.

Britų tarybos kultūrinių ryšių programos “People to People” ir „Be kompanijos“ inicijuotas projektas buvo pradėtas 2020 vasarą. Pirminė projekto idėja – šokio pastatymas su Naujoje Vilnioje gyvenančiais vyresnio amžiaus žmonėmis. Dėl šios priežasties nuo Rugsėjo mėnesio šokio menininkės Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė rengė šokio pamokas Naujosios Vilnios kultūros centre, kur ir susipažino su dalimi projekto dalyvių.  Visuotiniam karantinui pakoregavus projekto eigą buvo nuspręsta surengti parodą „Neįvykęs pokalbis“. Šios parodos fotografijų autorius Naujosios Vilnios gyventojas ir vietovės entuziastas LIUDAS MASYS. Šia paroda projekto rengėjos nori pristatyti Naująją Vilnią ir jos gyventojus, kurie istorijoje „Neįvykęs pokalbis“ pavirsta pagrindiniais veikėjais. Savo paprasta buitimi ir būtimi spalvindami Naujosios Vilnios kraštovaizdį bei žadindami mūsų smalsumą patyrinėti Naują Vilnią NAUJAI!

„Esame laimingos, jog šis projektas suteikė mums galimybę ne tik daugiau sužinoti apie Naujosios Vilnios rajoną, jo istoriją, bet ir susipažinti su jame gyvenančiais  žmonėmis. Nenorėdamos nutraukti projekto prasidėjus antrajam karantinui su projekto dalyviais bendravome telefoninių pokalbių pagalba. Šis užsimezgęs ryšys daliai jų tapo emocine pagalba šiuo nelengvu laikotarpiu, o mums tai buvo dar vienas įrodymas kaip svarbu vykdyti kultūrines veiklas, net ir karantino metu.“ – teigia Nepriklausomos šokio organizacijos „Be kompanijos“ viena iš įkūrėjų Greta Grinevičiūtė.  „Be kompanijos“ kūrėjos kviečia saugiai, laikantis visų karantino taisyklių, apsilankyti Menų spaustuvės kavinėje, kurioje jau nuo šiandien eksponuojama paroda „Neįvykęs pokalbis“.

KVIETIMAS

Paroda „Neįvykęs pokalbis“

Vieta Menų spaustuvės Kavinė, Šiltadaržio g.6

Laikas Nuo Vasario 17d iki Kovo 31d. Bet kada Jums patogiu ir saugiu metu (Menų spaustuvės darbo metu)

Rengėjai „Be kompanijos“ / Britų taryba“

Skaityti daugiau