Projektui „Baltic Take Over“ skirtas Baltijos kultūros fondo finansavimas!

Baltijos kultūros fondas paskelbė 2021 metų finansuojamų projektų sąrašą. Iš 29 konkursui pateiktų paraiškų komisija išrinko 6 scenos meno, literatūros, muzikos ir vizualiųjų menų projektus. Vienas jų – Latvijos naujojo teatro instituto kartu su Lietuvos šokio informacijos centru ir Kanuti Gildi SAAL/MTÜ Teine Tants (Estija) organizuojamas projektas „Baltic Take Over“. Jo įgyvendinimui skirta 65 tūkstančių eurų parama.

Pirmos projekto veiklos numatytos jau šiais metais. Projekto koordinatorių komanda kartu su partneriais iš Helsinkio apsilankys visose trijose šalyse, stebės šių šalių scenos meno pasirodymus, susitiks su kūrėjais ir sudarys meninę vienos savaitės programą, kuri bus pristatyta Helsinkio mieste (Suomija) 2023 metų birželio mėnesį.

Ši programa bus skirta vietos gyventojams ir Šiaurės šalių scenos meno profesionalams. „Tai labai jaudinantis projektas. Tikime, kad projekto veiklos dar labiau sustiprins ryšius tarp Baltijos šalių kūrėjų ir padės užmegzti ilgalaikes partnerystes su Helsinkyje veikiančiomis scenos meno erdvėmis bei skirtingomis institucijomis, taip pat paskatins meno kūrinių, spektaklių sklaidą Šiaurės šalyse“, – sako Lietuvos šokio informacijos centro direktorė Gintarė Masteikaitė.

Tai jau antras Baltijos kultūros fondo lėšomis finansuojamas projektas, kuriame dalyvauja Lietuvos šokio informacijos centras. Pirmas projektas „Baltijos šalių šokio meno pristatymas tarptautinėse mugėse“ dėl pandemijos buvo pavėlintas ir adaptuotas esamai pasaulinei situacijai. Jau kitų metų gegužės mėnesį Talino mieste bus organizuojama antroji Baltijos šokio platforma, taip pat tarptautinės šokio bienalės „Tanzmesse NRW“ (Vokietija) metu pirmą kartą užsienio profesionalams ir svečiams bus pristatytas Baltijos šokio stendas ir visa informacija apie Baltijos regiono šiuolaikinį šokį.

2018 m. įsteigto Baltijos kultūros fondo tikslas – skatinti Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą ir stiprinti Estijos, Latvijos ir Lietuvos kultūros tarptautiškumą per bendrus kultūros projektus ir renginius. Baltijos kultūros fondas ypatingą dėmesį skiria naujiems ir vienkartiniams kultūros renginiams – koncertams, parodoms, festivaliams, spektakliams, – rengiamiems už Baltijos šalių ribų, taip pat tarptautiniams Baltijos šalių kultūros tarptautiškumą skatinantiems pristatymams bei forumams. Lėšos projektams skiriamos kasmet.

Skaityti daugiau