Trys nuovargio istorijos „Nuepiko“ šokio filme „Perdegimas“

Trys tarp keturių sienų įkalinti kūnai ir trys nuovargio istorijos. Kiekviena savaip paženklinta degėsių kvapo. Kiekviena savaip destruktyvi, tačiau tik iki dar vienos aušros, kada viskas ir vėl prasidės iš naujo.

Trupės „Nuepiko“ šokio spektaklio „Perdegimas“ premjera Kauno nacionalinio dramos teatro scenoje įvyko 2019 m. lapkritį. Įtaigus šokio pasakojimas apie šiandieninį mūsų būvį netruko sulaukti publikos ir kritikų pripažinimo. 2020 m. šokėjas Marius Pinigis už vaidmenį spektaklyje buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“. O šį pavasarį spektaklis sugrįžta nauju – filmo – formatu.

Šokio filmą galite pasižiūrėti LRT mediatekoje.

Antrojo karantino šalyje metu šokio trupės „Nuepiko“ nariai Adrian Carlo Bibiano, Marius Pinigis ir Andrius Stakelė, kartu su režisieriumi, videomenininku bei buvusiu trupės šokėju Mariumi Paplausku, atsispirdami nuo pirminės šokio spektaklio idėjos, pastatė šokio filmą „Perdegimas“. Pasak filmo kūrėjų, pagrindinis siekis šiame procese buvo – kaip galima labiau atsiriboti nuo spektaklio choreografijos, o kino formatas suteikė galimybių naujiems įvaizdžiams ir metaforoms, kurios pasaulinės pandemijos fone tampa vis aktualesnėmis.

„Kino formatas leidžia vystyti istoriją skirtingose vietose. Spektaklio veiksmas vyksta kambaryje, iš kurio jo herojai negali ištrūkti. Filme tai vaizduoti paprasčiau nei scenoje. Kambarį aptrupėjusiomis sienomis nesunku susieti su apleistomis mūsų mintimis, problemomis, kurių vengiame. Tai primena ir dabartinį mūsų visų gyvenimą, kada dėl pandemijos užsirakiname kambariuose, butuose, namuose.

Tačiau gyvenimo tempas dėl to nesulėtėjo. Gyvename greitos informacijos amžiuje, interneto vartojimas pastaruoju metu nežmoniškai padidėjęs. Bandome būti labai produktyviais, nebešvaistome laiko kelionėms į darbą, esame pasiekiami bet kuriuo paros metu. Laikas, ar bet koks režimas tarsi išsitrynė. O į galvą pradeda lįsti įvairios mintys. Todėl neišvengiamai perdegame visi, dar labiau nei iki pandemijos“, – mintimis dalinasi M. Pinigis.

Idėjos autoriai ir ateityje planuoja ieškoti naujų „Perdegimo“ interpretavimo būdų, išmėginti kitus galimus formatus, o kol kas kviečia permąstyti visaapimantį „perdegimo“ reiškinį ekranuose.

Idėja: šokio trupė „Nuepiko“, Marius Paplauskas
Choreografija: Adrian Carlo Bibiano, Marius Pinigis, Andrius Stakelė
Kinematografija: Marius Paplauskas
Muzika: Andrius Stakelė, Ama Gluck „Carmena“
Šviesų dizainas: Monika Šerstabovaitė, Vladimiras Šerstabojevas

Skaityti daugiau