Šokis užkariauja miestus ir miestelius: Lietuvoje švenčiama Tarptautinė šokio diena

Balandžio 29 d. minimos Tarptautinės šokio dienos proga Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) kviečia atrasti šokį – projekto „Šokis plius miestas“ vaizdo klipus perkelia į įvairiausias Lietuvos erdves. Šokį ir architektūrą jungiantys klipai bus transliuojami projekcijose ant pastatų sienų, kultūros įstaigų languose, miestų ekranuose ir kitose iš lauko matomose erdvėse. Praeiviai įrašus galės stebėti 20-yje Lietuvos miestų ir miestelių, iš viso daugiau nei 25 skirtingose vietose. Klipai taip pat bus rodomi Lietuvos mokyklose, o kelis Lietuvoje sukurtus šokio filmus išvys net Italijos žiūrovai. Prie šokio dienos minėjimo jungiasi ir šalies šokėjai, kurie dovanos šokį automobilių keleiviams ir praeiviams didžiųjų miestų pėsčiųjų perėjose.

„Šokis plius miestas“ sugrįš ir į LRT PLIUS eterį ir džiugins žiūrovus visą balandžio 29 dieną, o LRT TELEVIZIJOS „Labo ryto“ ir „Panoramos“ programoje galima bus išvysti ištraukas iš šokėjų pasirodymų skirtinguose Lietuvos miestuose.


Ištrauka iš „Šokis plius miestas“

Švenčia ne tik šokį, bet ir įveiktų iššūkių pilnus metus

„Pandemija ir karantinas ne tik kad nepalaužė, bet, sakyčiau, išryškino šiuolaikinio šokio bendruomenės užsispyrimą ir kūrybiškumą. Šokėjai užsiėmė kūrybiniu vandalizmu, kurio dėka mūsų žiūrovai turėjo proga, net tik sudalyvauti tokiuose eksperimentuose, kaip šokio pusryčiai, bet ir pasimėgauti kokybišku ir inovatyviu turiniu, kuris galėjo užklupti net viešo transporto stotelėje, – šokio lauko iniciatyvas apžvelgia LŠIC vadovė Gintarė Masteikaitė. – Tarptautinės šokio dienos programa šokis užpildys ne tik gatves didžiuosiuose miestuose, bet ir pasklis plačiai po visa Lietuvą. Lietuvos šokio informacijos centro komandos vardu sveikiname visą plačią šokio bendruomenę ir žiūrovus su šokio švente! Drąsos kurti ir neblėstančio smalsumo pažinti.“


Šokis kiemuose. ŠŠA projektas. Lauros Vansevičienės nuotr.

Prie „Šokis plius miestas“ transliacijų programos jungiasi 20 miestų: Joniškis, Biržai, Plungė, Baisogala, Rokiškis, Marijampolė, Šilalė, Jonava, Švenčionėliai, Pabradė, Prienai, Alytus, Kėdainiai, Kelmė, Birštonas, Anykščiai, Kaunas, Klaipėda, Vilnius, Visaginas.

Trijų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojus taip pat nustebins Šiuolaikinio šokio asociacijos (ŠŠA) organizuojamas šokis pėsčiųjų perėjose. Balandžio 29 d. 18 val. ŠŠA nariai šokio ritmu žygiuos perėjose prie MO muziejaus Vilniuje, prie autobusų stoties žiedo Kaune bei šalia Klaipėdos dramos teatro.

Šokio klipai pasieks ne tik viešąsias Lietuvos miestų erdves. Šokio dienos minėjime dalyvauja ir beveik 30 Lietuvos mokyklų. „Šokis plius miestas“ klipus mokytojai moksleiviams pristatys įvairių pamokų metu.


Akimirka iš Laimės dienos minėjimo. M.Plepio nuotr. Kaunas 2022 archyvas

Lietuvių kurti šokio filmai Italijos ekranuose

Bendradarbiaujant su Italijos šiuolaikinio šokio organizacija „CSC Dancehouse of Bassano del Grappa“ ir LR kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaityte-Kazulėniene, Italijos žiūrovams bus pristatyti šokio filmai ir keletas projekto „Šokis plius miestas“ šokio vaizdo klipų.

„Smagu, kad virtualus Lietuvos šokio informacijos centro susitikimas su italų profesionalais jau atnešė savo vaisių. Karantino metu organizuotas Lietuvos šokio profesionalų pristatymas balandžio 29 d. pasieks ir Italijos šokio mylėtojus. Minint tarptautinę šokio dieną, „CSC Dancehouse of Bassano del Grappa“ pristatys lietuvių kūrėjų šokio filmus, kurie bus įtraukti į žaismingą virtualų žaidimą „Danzopoly“. Visa diena bus pilna virtualių kūrybinių dirbtuvių, šokio iššūkių bei tarptautinių video programų,“ – pasakoja Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė.

Iš pateiktų lietuviškų šokio filmų, sukurtų praėjusiais metais, organizatoriai šokio dienai Italijoje pasirinko Erikos Vizbaraitės filmą „MA108“, Šeiko šokio teatro „Po Oda“ bei Dovilės Petkūnaitės „Dirbtinis“. Visas virtualios Tarptautinės šokio dienos šventės Italijoje nuorodas balandžio 29 d. bus galima rasti Dance Well „Facebook“ paskyroje.


Ištrauka iš „Šokis plius miestas“

Dėkojame mūsų partneriams, kurie prisidėjo prie projekto ir transliuos „Šokis plius miestas“ savo erdvėse:

LRT PLIUS kanalas
MO muziejus, Vilnius
Šiuolaikinio šokio asociacija, sekite šokėjų pasirodymus Vilniaus miesto viešosiose erdvėse
Šeiko šokio teatras, sekite teatro pasirodymus Klaipėdos miesto viešosiose erdvėse
Klaipėdos dramos teatras, projektą stebėkite išorinėje sienoje (20:00-21.30. val), Klaipėda
Gijota lauko ekranas (Kuršių-Jotvingių g. sankryža, 18:00 val), Kaunas
Kauno autobusų stotis
Kauno nacionalinis dramos teatras
Kauno kultūros centras
Kaunas 2022 ofisas, Kaunas
Menų inkubatorius, Anykščiai
Anykščių turizmo informacijos centras
Plungės kultūros centras
Žemaitijos televizija, projektą stebėkite lauko ekrane, Plungė
Kelmės kultūros centras
Prienų kultūros centras
Jonavos kultūros centras
Šilalės kultūros centras
Marijampolės kultūros centras
Švenčionėlių miesto kultūros centras
Pabradės miesto kultūros centras
Rokiškio rajono savivaldybė, projektą stebėkite lauko ekrane
Rokiškio kultūros centras
Baisiogalos kultūros centras, Radviliškio raj.
Biržų kultūros centras
Visagino kultūros centras
Joniškio rajono savivaldybė,
Joniškio kultūros centras
Senoji Zapyškio bažnyčia, Kauno raj.

Lietuvos šokio informacijos centro veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaityti daugiau