Dvylikai kūrėjų įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

Penktadienį įvyko Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatų pagerbimo renginys. Apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui buvo įteiktas dvylikai kūrėjų, tarp jų šiuolaikinio šokio choreografei, atlikėjai Agnijai Sarulienei (Šeiko), žurnalistei, knygų autorei Rūtai Noreikaitei (Oginskaitei).

A. Šeiko – šiuolaikinio šokio Klaipėdoje pionierė. Į kūrybinį procesą ji dažnai įtraukia miesto bendruomenę, integruoja pažeidžiamas socialines grupes. „Šiuolaikinis šokis reikalauja augimo kartu su žiūrovu. Dialogas su žiūrovu keičiasi – nuo nihilistinio požiūrio pereinama prie atvirumo, dėl kurio aš labai džiaugiuosi“, – pastebi A. Šeiko. Ji taip pat išreiškė susirūpinimą, kad šokis išbraukiamas iš pagrindinės programos ir atsiranda tik neformaliojo ugdymo sąraše. „Šokis yra gyvenimas“, – sakė A. Šeiko.

R. Oginskaitės knygos atskleidžia ir kūrėją, ir kūrybos interpretatorių. „Kartais išgirsti, kad kritikai yra tie, kurie netapo menininkais, bet jie juk rašo. Padarai klaidų ir tai tampa baime ir stabdžiu. Man svarbu priminti, kas pamiršta. Labai mėgstu skaityti biografines knygas. Man svarbiausia ne prakalbinti, o išklausyti. Man labai patinka klausyti. Man labai įdomu, man rūpi, kaip viskas keičiasi, kokios pavydėtinai talentingos jaunos kritikės, jos rašo literatūrą tiesiog!“ – džiaugėsi R. Oginskaitė. Ji išreiškė didelį susirūpinimą Ramano Pratasevičiaus likimu.

Kiti premijos laureatai: chorvedis Remigijus Adomaitis, kino režisierė Giedrė Beinoriūtė, vertėjas Pranas Bieliauskas, parodų kuratorius, fotomenininkas Gintaras Česonis, režisierė, prodiuserė Dalia Ibelhauptaitė, muzikologė Jūratė Katinaitė, muziejininkė, dailėtyrininkė Elona Lubytė, džiazo muzikantas, kompozitorius Dainius Pulauskas, aktorius Vytautas Rumšas, architektas Gintautas Vieversys.

Skaityti daugiau