Dance research platform “bitės’22” | UNENDING RESEARCH | Viktorija Ambrazaitė

This year, the dance research platform “bitės’22” updated the format and direction and invited artists to talk about the topic of unending research. Viktorija Ambrazaitė shares her process and experiences during the platform.

 Do you have questions/thesis/challenges from which you want to continue the research that you have started?

Through these two months while working within “bites” platform I managed to recognize and select things/questions that for me and my process were (and still are) valuable and important. I’m interested in working with few ideas like “freezed excitement” and with the idea of the body being very huge, strong and vital comparing to barbies (objects that I choose to use in my process). I feel that these ideas have potential to lead me somewhere and it starts to find their ways of existence and physical expressions. I also see that what I discovered could not be fully answered and it makes me feel curious, it makes me want to continue my research.

Which aspects of the platform enabled you? Which aspects were challenging? In order to know: what did you need/what worked for you?

Meeting different artists was very inspiring experience. It motivated me a lot to search for my own way of working and think about this platform more as a beginning of my personal artistic journey. It helped me formalize what “unending research” means for me and what my working methods are or could be. For me, also to have a small group that I could trust was very helpful and special as well as to have my own scheduled time during “Zoom” meetings for sharings (especially when it was timed and related with some kind of tasks that Liza and Grėtė organized).

Most challenging parts were to put everything into words or somehow to frame, understand and verbalize what is going on in my process, how can I talk about it and what kind of information do I want to share with the group and through “bites” platform. I have a feeling that sometimes just more time was needed for me – to organize my process in order to be sure that something what I’m sharing is something that still make sense for me or that it is something that I really want to share. Even though, by trying and struggling a bit, I think I get to know my research better, I became closer to it. Because sharing something with public or group always includes decision making which is the part that I really hate but also a part that could not be skipped probably.

What is the value of having a constant exchange and discussions with the same group of people? How did it influence your thinking?

I think that to have the same group of people was the best thing. It made all the situation lighter – after some time you start to know personalities and I feel that it’s something what is so important and can’t be disconnected from artistic work. It was much more easier to share things, to stay open and present as well as to follow one another’s processes as much as it was possible.

Also, I feel that working within the group could be considered as some kind of source with different perspectives and more objective views. It helped me to take a bit of a distance and see a bigger and brighter picture of my own process.

#bitesdance #unendingresearch

More articles

Šokio tyrinėjimo platforma „bitės’22“ | NESIBAIGIANTIS TYRIMAS | Viktorija Ambrazaitė

Šiais metais formatą ir kryptį atnaujinusi šokio tyrinėjimo platforma „bitės’22“ menininkus pakvietė kalbėtis nesibaigiančio tyrimo tema. Savo procesu ir potyriais platformos metu dalinasi Viktorija Ambrazaitė.

Ar atradai klausimų/tezių/iššūkių, kurie motyvuotų tave tęsti tyrimą, kurį pradėjai platformos metu?

Per pastaruosius du mėnesius, dirbant kartu su „bičių“ platforma, jaučiu, kad sugebėjau atpažinti ir išgryninti klausimus, kurie man ir mano procesui tapo vertingi ir svarbūs. Mane domina darbas su keliomis judesinėmis idėjomis kaip „įšaldytu jauduliu/nuostaba“ bei buvimu labai stipriu, dideliu, pilnu energijos kūnu, lyginant su barbėmis (objektu, kurį pasirinkau naudoti savo procese). Jaučiu, kad šios idėjos turi potencialo transformuotis, kažko mane išmokyti bei rasti savus egzistavimo ir raiškos būdus. Taip pat, galiu teigti, kad mano atradimai vis dar neturi baigtinių atsakymų, o tai mane intriguoja, kelia norą tęsti pradėtą procesą.

Kurie platformos aspektai tave įgalino? Kurie aspektai buvo sudėtingi? Norint sužinoti: ko reikėjo tau / kas veikia būtent tau?

Susitikimai su menininkais, be abejonės, buvo labai inspiruojanti patirtis. Tai padrąsino mane ieškoti savų darbo metodų ir mąstyti apie šią platformą, kaip atspirties tašką, pradedant savo asmeninį, meninį kelią. Tai padėjo man rasti sau artimą „nesibaigiančio tyrimo“ idėjos formuluotę, suvokti, kokie yra ir/ar galėtų būti mano tyrimo metodai. Taip pat, turėti mažą, pastovią grupę buvo labai ypatinga ir naudinga patirtis, taip pat kaip ir nustatytą, asmeninį laiką pasidalinimui, kiekvieno susitikimo „Zoom“ platformoje metu (ypatingai kai laikas buvo ribotas ir susijęs su tam tikra Lizos ir Grėtės siūloma užduotimi).

Didžiausius iššūkius kėlė momentai, kuomet viskam teko rasti atitinkamus verbalinius apibrėžimus, apibendrinti tai, kas vyksta procese, suvokti ir įvardinti, kaip apie tai gali būti kalbama bei kas galėtų būti pasidalinta su grupe bei „bičių“ platformos auditorija. Iš šiandienos perspektyvos manau, kad kartais man tiesiog pritrūkdavo laiko įsisąmoninti, ar tai, kuo dalinuosi yra tai, kas man vis dar svarbu šiandien, ar tai vis dar yra vertinga mano procesui. Bet net ir minėdama tai, suvokiu, kad vien bandymas įvardinti ir dalintis leido man geriau pažinti savo tyrimą, prie jo priartėti. Tai veikiausiai yra neatsiejama nuo sprendimų priėmimo, ko, iš esmės suvokiau, kad vengiu, tačiau taip pat tai tikriausiai yra ir neišvengiama kiekvieno proceso dalis.

Kokia nuolatinio dalinimosi nuomonėmis ir diskutavimo su ta pačia grupe reikšmė tau? Kaip tai paveikė tavo mąstymą?

Mano nuomone, dirbti su pastovia grupe buvo pats geriausias nutikęs dalykas šio projekto rėmuose. Tai suteikė visai situacijai lengvumo, leido pažinti asmenybes, o tai, jaučiau, kad yra neatsiejama nuo meninio darbo bei menininko profesijos apskritai. Tai įgalino mane atvirai dalintis bei mums visiems leido artimiau ir intymiau pažvelgti į  vienas kito procesą.

Taip pat darbas suformuotoje grupėje buvo tarsi neišsemiamas ir nuolatinis skirtingų požiūrių bei objektyvesnio vaizdo formavimas. Tai padėjo man atsitraukti ir savo procesą pamatyti platesniu bei šviežesniu žvilgsniu.

🐝 Sekite „bitėsdance‘22“ tyrimus: https://www.facebook.com/Bitesdance

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

#bitesdance #unendingresearch

More articles