Šokio tyrinėjimo platforma „bitės’22“ | NESIBAIGIANTIS TYRIMAS | Sointu Sarastel

Paskutinė šokio tyrinėjimo platformos „bitės’22“ dalyvė  – Sountu Sarastel – ir jos įžvalgos apie tyrinėjimo procesą platformos metu:

Ar atradai klausimų/tezių/iššūkių, kurie motyvuotų tave tęsti tyrimą, kurį pradėjai platformos metu?

Savo tyrime žvelgiu į netikėtumus, domiuosi iš kur jie kyla ir koks yra pats netikėtumo momentas. Taip pat man yra įdomu įsiklausyti, klausti savęs, kodėl šie nenuspėjami dalykai man patinka. Žinau, kad kai kuriems žmonės yra visiškai priešingai. Atlikdama tyrimą daug vaikščiojau, kad aplinkoje atrasčiau, pastebėčiau netikėtumų. Man smalsu daugiau sužinoti apie buvimą, patirtį, į kurią įsijaučiu eidama į šiuos pasivaikščiojimus, smalsu sužinoti, kaip ją perkelti į kitą erdvę ir kontekstą. Pasivaikščiojimų metu stengiuosi išsilaisvinti nuo įtampos ir laiko apribojimų, leidžiu sau būti itin spontaniška ir neproduktyvia. Tačiau aš vis dar produktyviai tebedirbu su savo tyrimu. Įdomus paradoksas.

Kurie platformos aspektai tave įgalino? Kurie aspektai buvo sudėtingi? Norint sužinoti: ėdami sužinoti: ko reikėjo tau / kas veikia būtent tau?

Nuolatinis kalbėjimas buvo labai naudingas. Kalbėjomės grupėje ir kartu su menininkais – projekto svečiais. Buvo gera apie savo tyrimus šnekėtis nuo pat ankstyvo etapo. Kartais tekdavo kalbėti iš anksto net nežinant, ką noriu pasakyti. Kalbėjimo metu man atsirasdavo supratimas. Skirti laiko pokalbiams verta. Kartais gyvenime esame pernelyg užimti ir kasdienėje aplinkoje nebeturime laiko ilgiems pokalbiams. Ypač pasiteisino tai, kad kiekvieną savaitę turėjome numatytus terminus įrašams, skirtiems tinklaraščiui bei socialiniams tinklams. Terminai priminė mokymąsi mokykloje, tad tai jautėsi pažįstama. Jie man padėjo struktūruoti darbo rutiną.

Kokia nuolatinio dalinimosi nuomonėmis ir diskutavimo su ta pačia grupe reikšmė tau? Kaip tai paveikė tavo mąstymą?

Buvimas toje pačioje grupėje leido mums užsiauginti pasitikėjimą vienas kitu. Kartais kiti projekto dalyviai dalindavosi intymiais dalykais, kuriais nesidalintų, jei nebūtų pasitikėjimo. Susitikimų metu kartu patyrėme įvairių išgyvenimų, kuriais vėliau galėjome remtis. Nors visa programa vyko internetinėje erdvėje, ir, jei būtume susitikę gyvai, tarpusavio santykiai tikriausiai būtų buvę dar stipresni, jaučiu, kad užmezgiau nuostabius ryšius ir su šiais žmonėmis mielai kada nors dirbčiau kartu.

 

🐝 Sekite „bitėsdance‘22“ tyrimus: https://www.facebook.com/Bitesdance

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

#bitesdance #unendingresearch

Skaityti daugiau