Baltijos šokio platforma pristato tarptautinę komisiją ir skelbia gautų paraiškų skaičių

Atviras kvietimas į Baltijos šokio platformą – trijų Baltijos šalių organizuojamas renginį, kuriame pristatomos Lietuvos, Latvijos ir Estijos šokio naujienos ir aktualijos – pasibaigė. 2024-aisias metais trečią kartą organizuojama platforma įvyks Latvijos sostinėje Rygoje ir suburs Baltijos šalių šokio menininkus ir tarptautinius scenos meno ekspertus iš viso pasaulio.

Baltijos šokio platformos organizatoriai (Lietuvos šokio informacijos centras, Latvijos šokio informacijos centras ir Estijos šiuolaikinio šokio platforma „Sõltumatu Tantsu Lava”) skelbia, kad atviram konkursui buvo pateiktos 77 paraiškos spektaklių ir prezentacijų kategorijose: 26 paraiškas pateikė Estijos šokio menininkai, 21 – Latvijos, ir didžiausias paraiškų skaičius – 30 paraiškų – gautas iš Lietuvos šokio menininkų.

Tarptautinės komisijos laukia nelengva užduotis – iš pateiktų darbų atrinkti kiekvienos šalies tris spektaklius ir penkias prezentacijas, kurias jau 2024-aisiais metais pamatys tarptautiniai svečiai ir Latvijos žiūrovai. Atrankos rezultatai bus paskelbti 2023 m. birželio 20 d.

Skelbiama tarptautinė Baltijos šokio platformos’24 komisija:

  • Julia Asperska (Lenkija) – meno ir kultūros vadybininkė, kuratorė, tarptautinių šokio tinklų ir santykių vystytoja. Šiuo metu ji yra asocijuota Tarptautinės šokio bienalės Internationale Tanzmesse NRW (Diuseldorfas, Vokietija) kuratorė. Ji taip pat dirba su choreografe Tamros Cubas (Urugvajus) ir atstovauja jos organizaciją Campo Abierto tarptautiniame šokio lauke;
  • Pedro Barreiro (Portugalija) – menininkas, kultūros organizacijos O Espaço do Tempo ir Portugalijos scenos menų platformos meno vadovas
  • Johanna Ikola (Suomija) – choreografė, šokėja, šiuolaikinio šokio festivalio Full Moon Dance (Suomija) meno vadovė;
  • Bush Hartshorn (Didžioji Britanija) – vienas reikšmingiausių Didžiosios Britanijos scenos menų specialistų, daugiau nei keturiasdešimt metu dirbęs dramaturgu, konsultantu meno klausimais, teatrų programų kuratoriumi, įvairių įstaigų ir projektų meno direktoriumi. Šiuo metu Bush Hartshorn dirba dramaturgu ir kuratoriumi su menininkais iš Europos, Taivano ir Australijos.
  • Gergely Talló (Vengrija) – kuratorius ir prodiuseris, Vengrijos šiuolaikinio šokio organizacijos Workshop Foundation

Daugiau informacijos apie Baltijos šokio platformą galite sužinoti: balticdance.org.

Baltijos šokio platformos organizatoriai: Lietuvos šokio informacijos centras, Latvijos šokio informacijos centras bei Estijos šiuolaikinio šokio platforma „Sõltumatu Tantsu Lava”.

Projektą finansuoja: Baltijos kultūros fondas.

Skaityti daugiau